بخريد و بخوانيد ...
آسیموف در آغاز (کتاب سوم)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

آسیموف در آغاز (کتاب سوم)

نویسنده: آیزاک آسیموف (Isaac Asimov)
ترجمه: سعید سیمرغ
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1401 (چاپ 2)
قیمت: 87000 تومان
تعداد صفحات: 264 صفحه
شابك: 978-600-182-677-1
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'آسیموف در آغاز (کتاب سوم)':

... مجموعه‌ی "آسیموف در آغاز" که در سه جلد منتشر گردیده، ویترینی است دیده‌نشده از نبوغ آسیموف جوان در داستان‌سرایی. دکتر اسیموف با جزئیاتی حیرت‌آور درباره‌ی هر داستان توضیحاتی ارائه کرده از این‌که چگونه و چه زمانی ایده‌ی نوشتن هر داستان به ذهنش رسیده و سیر تغییر و تحولات حرفه‌ای خود را بیان نموده است. نتیجه‌ی آن هم مجموعه‌ای لذتبخش است از داستان‌های علمی‌تخیلی. مجموعه‌ای که هم به‌شدت جذاب و سرگرم‌کننده است و افزون بر این برای خواننده دیدگاه دستِ اولی درباره پیشرفت ادبی استاد اعظم انکارناپذیر علمی‌تخیلی قرن بیستم فراهم می‌آورد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان "پیشی کوچولوی زمان" با این جملات آغاز می‌شود:

"این قضیه را مکِ پیر که در کلبه‌ای آن‌طرف تپه‌ها زندگی می‌کرد، سال‌ها پیش برایم تعریف کرد. او طی سی‌وهفتمین هجوم به سیارک‌ها، در آنجا به عنوان معدنچی کار می‌کرد و حالا بیشتر وقتش را با غذا دادن به هفت گربه‌اش می‌گذراند.

از او پرسیدم: "آقای مک، چرا این‌قدر از گربه‌ها خوشتون می‌آد؟"

معدنچی پیر نگاهی به من انداخت و چانه‌اش را خاراند و گفت: "خوب، گربه‌ها من رو یاد حیوون‌های دست‌آموز کوچولویی که توی پالاس داشتم می‌ندازن. اون‌ها یه جورهایی شبیه گربه بودن. سرشون همین شکلی بود، یه جور ... باهوش‌ترین موجودات کوچولویی بودن که می‌تونستی ببینی. همه‌شون مردن!"

احساس تاسف کردم و همین را هم گفتم.

مک آهی کشید و تکرار کرد: "آره موجودات کوچولو و باهوش. اون‌ها پیش کوچولوهای چهاربعدی بودن."

"چهار بعدی، آقای مک؟ ولی بعد چهارم که زمانه." این را سال قبل که کلاس سوم بودم یاد گرفته بودم.

"پس مدرسه هم رفتی، هان؟" پیپش را برداشت، آهسته پرش کرد و گفت: "البته که بعد چهارم، زمانه. این پیشی کوچولوها نزدیک سی سانت طول و بیست سانت قد و ده سانت هم عرض داشتن و تا یه جایی حدود اواسط هفته‌ی بعد هم امتداد داشتن. این هم بعد چهارمشون بود. اگه سرشون رو نوازش می‌کردی، شاید تا فردای اون روز دم تکون نمی‌دادن. بعضی از گنده‌هاشون ممکن بود تا پس‌فردا هم دم تکون ندن. عین واقعیته!" ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!