بخريد و بخوانيد ...
آسیموف در آغاز (کتاب دوم)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

آسیموف در آغاز (کتاب دوم)

(The Early Asimov, Book 2)
نویسنده: آیزاک آسیموف (Isaac Asimov)
ترجمه: سعید سیمرغ
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1401 (چاپ 2)
قیمت: 87000 تومان
تعداد صفحات: 264 صفحه
شابك: 978-600-182-676-4
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'آسیموف در آغاز (کتاب دوم)':

... مجموعه‌ی "آسیموف در آغاز" که در سه جلد منتشر گردیده، ویترینی است دیده‌نشده از نبوغ آسیموف جوان در داستان‌سرایی. دکتر اسیموف با جزئیاتی حیرت‌آور درباره‌ی هر داستان توضیحاتی ارائه کرده از این‌که چگونه و چه زمانی ایده‌ی نوشتن هر داستان به ذهنش رسیده و سیر تغییر و تحولات حرفه‌ای خود را بیان نموده است. نتیجه‌ی آن هم مجموعه‌ای لذتبخش است از داستان‌های علمی‌تخیلی. مجموعه‌ای که هم به‌شدت جذاب و سرگرم‌کننده است و افزون بر این برای خواننده دیدگاه دستِ اولی درباره پیشرفت ادبی استاد اعظم انکارناپذیر علمی‌تخیلی قرن بیستم فراهم می‌آورد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان "دورگه‌ها در سیاره‌ی ناهید" با این جملات آغاز می‌شود:

"جو نمناک و رخوت‌انگیز سیاره، با قدرت شکافته شد و صفیرکشان کنار کشید. سطح سیاره زیر ضربه‌ی ناشی از فرود سه موشک تخم‌مرغی شکل و سنگین که تازه از فضا آمده بودند، به لرزه درآمد. صدای پژواک فرود آن‌ها از کوهستانی که آن‌سوی جنگلی انبوه قرار داشت به گوش رسید و دوباره سکوت همه‌جا را فراگرفت.

سه در، یکی پس از دیگری لغزیدند و باز شدند و اشکالی انسانی، با تردید قدم به بیرون گذاشتند. ابتدا به آهستگی و بعد به‌سرعت و آشفتگی بی‌صبرانه، اولین گام‌ها را روی سطح دنیای جدید گذاشتند تا این‌که اطراف کشتی‌ها مملو از جمعیت شد.

هزار جفت چشم به آن منظره خیره شده بودند و هزار دهان با هیجان و بی‌وقفه سخن می‌گفتند و هزار کاکل سی سانتیمتری سفیدرنگ میان باد دنیایی دیگر، با وقار می‌رقصیدند.

تویینی‌ها روی سیاره‌ی ناهید فرود آمده بودند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!