بخريد و بخوانيد ...
من روی دستم می‌ایستم!

من روی دستم می‌ایستم!

نویسنده: (و تصویرگر) علی خدایی 
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1399 (چاپ 1)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 28 صفحه
شابك: 978-600-01-0850-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'من روی دستم می‌ایستم!':

موشی بطور اتفاقی وارد یک غار می‌شود و در جستجوی راه خروجی از غار، روزنه‌ای را می‌بیند که از آن نور به داخل غار می‌تابد. اما وقتی به سمت روزنه می‌رود، از داخل روزنه بخشی از بدن حیوانی را در بیرون غار می‌بیند و شروع به فکر و خیال می‌کند که این ممکن است چه جانوری باشد که بیرون از غار در انتظار او نشسته است ...

(مخاطب کتاب گروه سنی 4 سال به بالا در نظر گرفته شده است)

نویسنده در توضیحی در ابتدای کتاب آورده:

"این یک کتاب تصویری بدون کلمه است. این کتاب‌ها انواع گوناگونی دارند. بعضی از کتاب‌های تصویری بدون کلمه، سعی دارند از طریق تصاویر، روایتی را شکل دهند.

مهم‌ترین کارکرد کتاب‌های تصویری بدون کلمه این است که می‌توانند جنبه مهمی از هنرهای تصویری تجسمی را به نمایش بگذارند. در این کتاب‌ها بیننده با نشانه‌های دیداری پیچیده و ساده‌ای روبه‌رو می‌شود که سعی می‌کند معنای آن‌ها را کشف کند. این کتاب‌ها، الگوی مهمی برای پی‌بردن به اهمیت تصاویر هستند. مخطبان به این که تصاویر چگونه طراحی شده‌اند و چه‌طور به نمایش درآمده‌اند تمرکز کرده، تجربه‌های دیداری و تصویریشان تقویت می‌شود.

کتاب‌های تصویری بدون کلمه، در تعامل با مخاطب معنا پیدا می‌کنند و کارکرد آن‌ها به مخاطب وابسته است؛ بنابراین می‌توان این کتاب‌ها را مشارکتی و تعاملی نامید.

در گذشته تصور می‌شد کتاب‌های بدون متن مخصوص خردسالانی است که نمی‌توانند بخوانند، در حالی که این کتاب‌ها به اندازهدی کتاب‌های متن‌دار با اهمیت هستند و ویژگی‌های خاص خود را دارند. مخاطبان این کتاب‌ها اطلاعات تصویری را دقیق‌تر نگاه کرده و هم‌زمان فکر می‌کنند تا بتوانند آن‌ها را تفسیر کنند.

کتاب‌های تصویری بدون کلمه، از مخاطبان می‌خواهد که در کامل کردن کتاب سهیم شده و نویسنده‌ی کتاب شوند و این برای‌شان خیلی هیجان‌انگیز است. این کتاب‌ها شرایطی را فراهم می‌کنند که مخاطب به تنهایی داستان را هدایت کرده و درک خود را از آن‌ها به‌وجود آورند. مخاطبان و بینندگان بدون آن‌که به نویسنده تکیه کنند و با توجه به پیش‌زمینهدی تجربیاتشان داستان خودشان را شکل می‌دهند. این کتاب‌ها این امکان را فراهم می‌کنند که بتوان کتاب را در چندین سطح و دیدگاه تفسیر کرد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!