بخريد و بخوانيد ...
سه دختر حوا
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

سه دختر حوا

(Three Daughters of Eve)
نویسنده: الیف شافاک (Elif Shafak)
ترجمه: مریم طباطبائیها
ناشر: نشر نون
سال نشر: 1403 (چاپ 39)
قیمت: 389000 تومان
تعداد صفحات: 445 صفحه
شابك: 978-600-7141-86-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 5 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'سه دختر حوا':

یک روز عصر وقتی پری، زنی متاهل، ثروتمند و زیبا در راه رفتن به یک مهمانی شام است که در خانه‌ای در ساحل استانبول برگزار می‌شود، گدایی به او نزدیک می‌شود و کیف او را می‌دزد. پری برای پس گرفتن کیف با گدا گلاویز می‌شود و در این میان، عکسی از داخل کیف به زمین می‌افتد - یک عکس پولاروید قدیمی از سه زن جوان به همراه استادشان. یادگاری از گذشته - و یادآوری یک عشق قدیمی که پری سخت تلاش کرده است آن را فراموش کند.

داستان در طول یک شب در استانبول معاصر می‌گذرد. وقتی پری به مهمانی می‌رسد در طول صرف شام، حملات تروریستی در سرتاسر شهر رخ می‌دهد. با این حال، آنچه در این هنگامه ذهن پری را به خود مشغول کرده، خاطراتی است که با دیدن آن عکس پولاروید قدیمی که مدتها بود آن را گم کرده بود، دوباره به سویش هجوم آورده‌اند. خاطراتی مربوط به سالها قبل که برای اولین‌بار به خارج از کشور رفته بود تا در دانشگاه آکسفورد تحصیل کند. او در آنجا با دختری جذاب، ماجراجو و ایرانی به نام شیرینِ، و همچنین با مونا، یک آمریکایی-مصری متدین، ​​دوست شده بود.

در طول شب، همینطور که حملات تروریستی ادامه پیدا می‌کنند و وحشت بر همه‌جا سایه افکنده است، پری خاطرات خود را مرور می‌کند و اتفاقاتی را به یاد می‌آورد که باعث جدایی این سه دوست از همدیگر شده بود ...

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"وقتی که فهمید می‌تواند یک نفر را بکشد روزی معمولی از روزهای پاییزی استانبول بود. این داستان در یکی از شب‌های آرام و ساکت شروع شد که چندان تفاوتی با شب‌های دیگر نداشت.

مانند زنی سوار بر قایقی که چندان قرص و محکم نیست، دل به طوفان زد و تجربه کسب کرد. خب، هیچ‌کس از دیوانه‌بازی معاف نیست؛ البته به استثنای کسانی که عقل کل به نظر می‌آیند! اما او می‌دانست که از جنس زنان آرام و صبور نیست و بیش از هر چیز پتانسیل کارهای عجیب را دارد. البته راستش این کلمه "پتانسیل" کمی عجیب بود؛ مگر نه اینکه ترکیه زمانی فکر می‌کرد می‌تواند "مدل کشوری غرب‌زده، لائیک و دموکرات در قالب جغرافیای مسلمان باشد"، اما تفکرش به نمونه‌ای کامل از پتانسیل‌های محقق‌نشده پیوسته بود؟ کسی چه می‌داند. شاید احتمال دیوانه‌بازی در او هم درست مثل همین نمونه باید از بین می‌رفت، بدون اینکه به حقیقت بپیوندد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!