بخريد و بخوانيد ...
انجمن قتل پنجشنبه‌ها
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

انجمن قتل پنجشنبه‌ها

(The Thursday Murder Club)
نویسنده: ریچارد آزمن (Richard Osman)
ترجمه: محدثه احمدی
ناشر: نون
سال نشر: 1401 (چاپ 7)
قیمت: 210000 تومان
تعداد صفحات: 350 صفحه
شابك: 978-622-7566-14-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 4 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'انجمن قتل پنجشنبه‌ها':

در یک دهکده بازنشستگی آرام، چهار دوست عجیب هر هفته در اتاق پازل دور هم جمع می‌شوند تا درباره جنایت‌های حل‌نشده صحبت کنند. آن‌ها خود را اعضای "انجمن قتل پنجشنبه‌ها" می‌خوانند. تا اینکه یک بسازبفروش محلی به قتل می‌رسد و عکسی مرموز کنار جسدش پیدا می‌شود. حالا اعضای انجمن قتل پنجشنبه‌ها اولین پرونده واقعی خود را دارند. قتل‌ها بیشتر و بیشتر می‌شود. آیا این اعضای عجیب ولی باهوش می‌توانند قاتل را گیر بیندازند؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"خب، بیایید با الیزابت شروع کنیم و ببینیم به کجا می‌رسیم.

البته من او را می‌شناختم؛ اینجا همه الیزابت را می‌شناسند. او یک آپارتمان سه‌خوابه در لارکین‌کورت دارد؛ همان که گوشه خیابان است و کف‌پوش چوبی دارد. تازه یک‌بار در یک مسابقه من با استیون هم‌گروهی بودم؛ کسی که بنابه چند دلیل شوهر سوم الیزابت است.

قضیه برای دو یا سه ماه پیش است. داشتم ناهار می‌خوردم و احتمالا دوشنبه بود، چون پای گوشت داشتیم. الیزابت گفت می‌داند مشغول خوردن هستم، ولی اگر برایم زحمتی نیست سوالی درباره زخم‌های حاصل از چاقو دارد.

گفتم: "اصلا. البته. خواهش می‌کنم!" یا چنین حرفی. گاهی همه‌چیز دقیق یادم نمی‌ماند. بهتر است همین الان این را بگویم. یک پوشه مانیلی را باز کرد و من چند برگه تایپ‌شده و لبه عکس‌های قدیمی را دیدم. بعد مستقیم رفت سر اصل مطلب.

گفت تصور کنم یک دختر با چاقو کشته شده است. گفتم چه‌جور چاقویی و الیزابت گفت احتمالا یک چاقوی آشپزخانه معمولی؛ مثلا مدل جان لوئیس. این را نگفت، ولی من این‌طوری تصور کردم. بعد خواست تصور کنم سه یا چهاربار درست به زیر استخوان جناغ این دختر چاقو زده‌اند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ميچكا منصور:  ابتدای کتاب کمی طول میکشه تا جذب داستان بشویم، ولی بعد از فصل دوم بهتر می‌شود!