بخريد و بخوانيد ...
تهران، کوچه‌ی اشباح
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

تهران، کوچه‌ی اشباح

نویسنده: سیامک گلشیری 
ناشر: افق
سال نشر: 1401 (چاپ 12)
قیمت: 120000 تومان
تعداد صفحات: 120 صفحه
شابك: 978-964-369-514-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 39 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.17 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'تهران، کوچه‌ی اشباح':

کتاب یکی از اولین داستان‌های ژانر وحشت فارسی است که برای نوجوانان نوشته شده و در آن یک دراکولا قدم به خاکِ پاکِ تهران گذاشته است و در این شهر بی‌دروپیکر اقدام به وحشت‌آفرینی کرده است.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"چیزی که می‌خواهم برای‌تان تعریف کنم، عین حقیقت است. می‌دانم باور نمی‌کنید. می‌دانم به حرف‌هایم می‌خندید، اما باور کنید، عین حقیقت است. شاید اگر می‌توانستم نشانی آن خانه را به شما بدهم، باور می‌کردید. خودتان راه می‌افتادید می‌رفتید آن‌جا و با چشم خودتان می‌دیدید. اما نمی‌توانم این کار را بکنم. نمی‌توانم نشانی آن‌جا را به کسی بدهم. نمی‌خواهم به سرنوشت من دچار شوید. نمی‌خواهم تمام مدت، مثل من، با وحشت زندگی کنید؛ تمام شب، مثل من، پلک روی هم نگذارید و به پنجره‌ها خیره شوید تا ناگهان یکی از آن‌ها را پشت پنجره یا توی مهتابیِ خانه‌تان ببینید که خیره شده به شما. حتی حالا هم که نشسته‌ام این‌جا، توی اتاقم و خیره شده‌ام به این کاغذ، وجودشان را حس می‌کنم. باور نمی‌کنید. دارم صدای‌شان را می‌شنوم. صدای‌شان را می‌شنوم که دارند اسمم را آهسته صدا می‌زنند، طوری‌که تا اعماق وجودم نفوذ می‌کند و تنم به لرزه می‌افتد. گاهی دلم می‌خواهد با تمام وجود فریاد بکشم. فریاد بکشتم تا از کنارم دور شوند. حتی حالا بوی‌شان را هم حس می‌کنم، بویی که باعث می‌شود فکر کنم درست همین نزدیکی‌ها هستند، درست کنارم ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 مهتاب نوروزي:  نام کتاب( تهران کوچه ی اشباح ). داستان بد نبود و بین شخصیت ها ی داستان کشاکش زیادی بود و داستا ن به طور کلی خسته کننده بود