بخريد و بخوانيد ...
صراحت تمام‌عیار: چگونه رئیس قاطعی باشیم و انسانیتمان را هم از دست ندهیم
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

صراحت تمام‌عیار: چگونه رئیس قاطعی باشیم و انسانیتمان را هم از دست ندهیم

(Radical Candor (Be a Kick-Ass Boss Without Losing Your Humanity))
نویسنده: کیم اسکات (Kim Scott)
ترجمه: سعید قدوسی‌نژاد
ناشر: آریانا قلم
سال نشر: 1400 (چاپ 2)
قیمت: 87000 تومان
تعداد صفحات: 231 صفحه
شابك: 978-600-7677-91-9
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'صراحت تمام‌عیار: چگونه رئیس قاطعی باشیم و انسانیتمان را هم از دست ندهیم':

رابطه‌ها هستند که شما را به پیش می‌رانند، نه قدرت. نویسنده کتاب معتقد است که گوش دادن و فهمیدن، بیشتر از امرونهی به آدم‌ها، مدیران را به خواسته‌هایشان می‌رساند. او به مدیران توصیه می‌کند تا بیشتر از آنکه امر کنند باید با اطرافیان خود صحبت کنند؛ بیشتر باید آدم‌ها را به تصمیم‌گیری ترغیب کنند تا اینکه خودشان تصمیم بگیرند؛ بیشتر باید افراد را قانع کنند تا اینکه دستور بدهند؛ یاد گرفتن مهم‌تر است تا بلد بودن. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

مقدمه کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"من هم مثل خیلی از شما زمانی مدیر افتضاحی داشتم که فکر می‌کرد تحقیر آدم‌ها راه خوبی برای انگیزش آنهاست. یادم می‌آید یکی از همکارانم سهوا مرا در چرخه ایمیلی قرار داد که در آن مدیرم چندین بار جلو هم‌رده‌هایم مسخره‌ام کرده بود. وقتی به روی مدیرم آوردم، گفت "کله‌ی پوک"ام را خیلی درگیر این چیزها نکنم. واقعا همین را گفت.

شاید به خاطر همین تجربه بود که شرکت خودم را راه انداختم: نرم‌افزار جوس. هدفم ایجاد محیطی بود که آدم‌ها عاشق کارشان باشند و هم‌زمان همدیگر را هم دوست داشته باشند. دوستانم معمولا به این حرفم می‌خندیدند، انگار که مفهوم شرکت را با مفهوم گروهک اشتباه گرفته باشم. اما من جدی بودم. روزانه خیلی بیشتر از هشت ساعت سر کار بودم. اگر از کارم و همکارانم لذت نمی‌بردم، بخش اعظم زندگی زمینی کوتاهم با ناراحتی می‌گذشت ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!