بخريد و بخوانيد ...
پایان رابطه
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

پایان رابطه

(The End of the Affair)
نویسنده: گراهام گرین (Graham Greene)
ترجمه: احد علیقلیان
ناشر: نشر نو
سال نشر: 1402 (چاپ 6)
قیمت: 180000 تومان
تعداد صفحات: 246 صفحه
شابك: 978-600-490-033-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'پایان رابطه':

موریس بندریکس نویسنده‌ای جوان و خوش‌آتیه است که در لندنِ زمانِ جنگ جهانی دوم اغلب در حال نوشتن است. او دل به سارا می‌بندد که همسر یک کارمند دولت است.

موریس و سارا خیلی زود عاشق همدیگر می‌شوند اما موریس متوجه می‌شود که رابطه آنها خیلی زود به پایان خواهد رسید. رابطه آن‌دو به دلیل حسادت بی‌اندازه موریس نمی‌تواند خیلی ادامه‌دار باشد. موریس نمی‌تواند تحمل کند که سارا بخاطر او از شوهرش طلاق نمی‌گیرد.

در یکی از بمباران‌های لندن، زمانی که سارا و موریس در آپارتمان موریس هستند، بمبی به ساختمان اصابت می‌کند و موریس به‌شدت مجروح می‌شود. پس از این واقعه سارا به رابطه‌اش با موریس پایان می‌دهد. اما حسادت همچنان دست از سر موریس برنمی‌دارد ..."

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"هیچ داستانی آغاز یا پایان ندارد: ما به دلخواه لحظه‌ای از یک زندگی را انتخاب می‌کنیم و از آنجا به گذشته یا آینده نگاه می‌کنیم. می‌گویم 'انتخاب می‌کنیم' و این را با غرور نابجای نویسنده‌ای حرفه‌ای می‌گویم که - اگر اصلا اشاره‌ای جدی به او شده باشد - به دلیل مهارت‌های تکنیکی‌اش مورد ستایش قرار گرفته است. اما آیا به‌راستی در آن شب تاریک بارانی ژانویه 1946 منظره هنری مایلز را در محوطه عمومی که داشت کجکی از وسط نهر پهن آب باران رد می‌شد به اراده خودم انتخاب کردم، یا این تصاویر مرا انتخاب کردند؟ براساس قواعد حرفه من کار درست و راحت این است که داستان را درست از همین‌جا آغاز کنم، اما اگر در آن هنگام به خدایی ایمان داشته بودم شاید باور می‌کردم که دستی دارد آرنجم را می‌کشد و تکان‌تکان می‌دهد که "با او حرف بزن: هنوز تو را ندیده است."

آخر چرا باید با او حرف می‌زدم؟ اگر به‌کار بردن واژه نفرت در مورد آدم‌ها زیاده‌روی نباشد باید بگویم که از هنری نفرت داشتم - از زنش سارا هم همین‌طور. و به گمانم هنری هم اندکی پس از ماجراهای آن شب از من متنفر شد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!