بخريد و بخوانيد ...
نور و آینه (سه‌گانه تالار گرگ - کتاب سوم)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

نور و آینه (سه‌گانه تالار گرگ - کتاب سوم)

(The Mirror & the Light)
نویسنده: هیلاری مانتل (Hilary Mantel)
ترجمه: علی‌اکبر قاضی‌زاده
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1399 (چاپ 1)
قیمت: 150000 تومان  130000 تومان
تعداد صفحات: 886 صفحه
شابك: 978-600-182-661-0
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'نور و آینه (سه‌گانه تالار گرگ - کتاب سوم)':

این کتاب، سومین رمان از سه‌گانه‌ی تاریخی هیلاری مانتل، نویسنده‌ی انگلیسی است. ترجمه فارسی دو کتاب قبلی این سه‌گانه، "تالار گرگ" و "مجرمان را بیاورید"، پیش‌تر به چاپ رسیده است. هر سه رمان، به رویدادهای دوران هنری هشتم می‌پردازند و کانون آن‌ها، وقایع زندگی درباری بلندپایه‌ای به نام تامس کرامول است.

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"پس از آنکه ملکه را گردن می‌زنند، کرامول راه خود را می‌کشد و می‌رود. حس شدید گرسنگی، صبحانه‌ی دوم یا دست‌کم شام پیش‌هنگامش را طلب می‌کند. رویدادهای صبح تازگی دارد و عقل او برای تحلیل آن‌ها قد نمی‌دهد. تماشاگرانی که برای آمرزش روح محکوم زانو زده‌اند، سرِپا کلاه‌ها را به سر می‌کشند. زیر کلاه اما چهره‌هایشان بلاتکلیف به نظر می‌آید. کرامول سر برمی‌گرداند تا از جلاد سپاسگزاری کند. ماهرانه کار کرده و لابد شاه دستمزد خوبی به او می‌بخشد. وقتی کسی به آن تمیزی و مهارت کار می‌کند، قدردانی و دستمزد خوب حقش است. از کرامول هم وقتی جوان آس و پاسی بود، همین‌طور قدردانی می‌کردند.

جنازه‌ی کوچک زن، همان‌طور که به زمین افتاده، روی تخته‌کوب مراسم اعدام پهن است: خوابیده روی شکم و دست‌ها به دو طرف باز و غرق در خون دلمه شده. خون، لای درز الوارها نشت می‌کند. جلاد فرانسوی (از شهر کاله)، سر را برمی‌دارد، در پارچه‌ای کتانی می‌پیچد و تحویل زنِ سرتاپا پوشیده‌ای می‌دهد که در آخرین ساعت در خدمت آن بود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!