شناسنامه محصول
نقشه فقط بخشی از داستان است
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

نقشه فقط بخشی از داستان است

(A Map Is Only One Story: Twenty Writers on Immigration, Family, and the Meaning of Home)
نویسنده: نیکول چانگ، منسا دماری (ویراستاران) 
ترجمه: محمود قلی‌پور
ناشر: خزه
سال نشر: 1399 (چاپ 1)
قیمت: 40000 تومان
تعداد صفحات: 208 صفحه
شابك: 978-622-6913-31-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'نقشه فقط بخشی از داستان است':

نوزده نویسنده‌ی مهاجر از نوزده جغرافیای جهان، در این کتاب گرد هم آمده‌اند تا با جستارهایشان از مهاجرت، خانواده و مفهوم خانه سخن بگویند. آنها در این جستارها هر کدام از منظر و با اثر انگشت خود، کتابی را شکل داده‌اند که مانند یک نقشه، راهنمای خواننده برای سفری جذاب به این مفاهیم عمیق انسانی است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

اولین جستار کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

"وقتی بچه بودم، از اواخر دهه‌ی 1980 و در طول دهه‌ی 1990 مادرم خانواده‌مان را از زادگاهم ال پاسو امریکا به سیوداد خوارز مکزیک می‌برد؛ جایی که دایی و بچه‌هایش آنجا زندگی می‌کردند. برای رسیدن به پل بین‌المللی سانتافه، یکی از تقاطع‌های اصلی بین ال‌پاسو و خوارز ما از پایسانو، جاده‌ی موازی با رودخانه‌ی ریو گرانده می‌راندیم. در این مسیر آنچه می‌دیدیم خانواده‌های خوارزی بود که زیر چترهای آفتابگیر لم می‌دادند یا پدر و مادرهایی که دست فرزندانشان را که تا مچ پا در آب آرام ریو گرانده بودند، گرفته‌اند. روزهایی که آب جریان آرام‌تری داشت، خانواده‌هایی را می‌دیدم که داخل قایق‌هایی که با طناب به هم بسته شده بودند، نشسته‌اند و روی سطح رودخانه شناورند.

از مادرم خواهش می‌کردم که ماشین را کنار جاده پارک کند. می‌خواستم از این سوی رودخانه بچه‌ها را صدا بزنم که برایم قایق بفرستند و این‌طوری از عرض رودخانه رد شوم و از آنجا تا خانه‌ی دایی قدم بزنم. در واقع این دلیلی بود که مطرح می‌کردم تا مادر ما را از عرض رودخانه رد کند. من هنوز کلمه‌ای برای توضیح دادن این موضوع نداشتم که عبور از عرض رودخانه با قایق، ما را از دست ماموران گشت مرزی مکزیک هنگام عبور از پل نجات می‌دهد. این ماموران با انجام جستجوهای تصادفی سعی می‌کردند جریان مهاجرت به داخل کشور را کنترل کنند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!