بخريد و بخوانيد ...
بخوان، دفن‌ناشده، آواز بخوان
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

بخوان، دفن‌ناشده، آواز بخوان

(Sing, Unburied, Sing)
نویسنده: جزمین وارد (Jesmyn Ward)
ترجمه: سهیل سمی
ناشر: چترنگ
سال نشر: 1398 (چاپ 1)
قیمت: 38000 تومان
تعداد صفحات: 274 صفحه
شابك: 978-600-8066-95-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'بخوان، دفن‌ناشده، آواز بخوان':

جوجوی سیزده‌ساله در تلاش برای درک معنای مرد شدن به افرادی چون پدربزرگ سیاه‌پوستش، که رئیس خانواده است، پدربزرگ سفیدپوستش، که به حضورش توجهی ندارد، پدر غایبش، مایکل، و دایی مرده‌اش، گیون، می‌نگرد.

مادرش، لئونی که حضوری غیرمتعارف در زندگی او و خواهر کوچکش دارد، تلاش می‌کند برای آن‌ها مادر خوبی باشد، اما اعتیاد به موادمخدر باعث می‌شود نیازهای خود را به فرزندانش ترجیح دهد. در عین حال روح برادر مرده‌اش، گیون، هم او را آزار و هم تسکین می‌دهد. وقتی مایکل از زندان آزاد می‌شود لئونی بچه‌ها و دوستش را سواره به قلب می‌سی‌سی‌پی و پارچمن می‌برد و ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

دوست دارم فکر کنم که می‌دانم مرگ چیست. دوست دارم فکر کنم چیزی است که می‌توانم مستقیم به آن خیره شوم. وقتی پاپ به من می‌گوید به کمکم نیاز دارد و می‌بینم که چاقوی سیاه چطور لای کمربند شلوارش می‌سرد، پی او از خانه بیرون می‌روم و سعی می‌کنم قوز نکنم و شانه‌هایم مثل چوب‌رختی صاف باشد؛ پاپ با همین حال و هیبت راه می‌رود. سعی می‌کنم وانمود کنم که این وضع‌وحال برایم طبیعی و خسته‌کننده است، تا پاپ تصور نکند که این سیزده سال را عاطل‌وباطل سپری کرده‌ام، تا پاپ بداند که به وقتش آماده‌ام هرچیزی را که لازم است از جایش بیرون بکشم، دل و روده را از ماهیچه جدا کنم و اندام‌ها را از حقره‌هایشان. دلم می‌خواهد پاپ بداند که از خونی شدن سرورویم ابایی ندارم. امروز سالروز تولدم است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!