بخريد و بخوانيد ...
بیست هزار فرسنگ زیر دریا
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

بیست هزار فرسنگ زیر دریا

(Twenty Thousand Leagues Under the Sea)
نویسنده: ژول ورن (Jules Verne)
ترجمه: سلماز بهگام
ناشر: ترانه
سال نشر: 1400 (چاپ 5)
قیمت: 75000 تومان
تعداد صفحات: 428 صفحه
شابك: 978-600-7061-08-4
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'بیست هزار فرسنگ زیر دریا':

در طول سال ۱۸۶۶، کشتی‌هایی از ملیت‌های مختلف متوجه موجود ناشناسی می‌شوند، که در اعماق آب‌ها زندگی می‌کند. عده‌ای گمان می‌کنند او یک کوسه بزرگ است، اما عدهٔ دیگری معتقدند که او نوعی هیولای دریایی ناشناخته‌است. اما کمتر کسی می‌تواند تصورش را بکند، که آن موجود، وسیله‌ای‌ست ساخته دست بشر.

پروفسور آروناکس به همراه ندلند که صیاد نهنگ است، و یک دوست دیگر، با یک کشتی تحقیقاتی به جستجوی این هیولای زیر آب می‌روند. اما کشتی در اثر برخورد با آن موجود آسیب می‌بیند و پروفسور آروناکس و همراهانش، از یک زیردریایی سر درمی‌آورند. چیزی که تا کنون مانندش را ندیده و حتی تصورش را هم نکرده‌اند.

آن‌ها با ناتیلوس سفر می‌کنند و شگفتی‌های دنیای آب را می‌بینند، و در همین حین با کاپیتان نمو، ناخدا و مالک ناتیلوس آشنا می‌شوند …(برگرفته از توضیحات درباره کتاب در وب‌سایت ویکی‌پدیا)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"در سال 1866،اتفاق چشمگیر و پدیده‌ی اسرارآمیز و غیرقابل توضیحی به وقوع پیوست که بی‌شک هیچ‌گاه از ذهن کسی پاک نخواهد شد. در همه‌جا شایعاتی پخش شده بود که جمعیت دریاداران و حتی عموم مردم را هیجان‌زده کرده بود و دریانوردان کهنه‌کار در تمام قاره‌ها با شنیدن این شایعات بسیار شگفت‌زده شده بودند. تجار، ملوان‌ها و دریاسالاران کشتی‌های بزرگ اروپایی و آمریکایی، افسران و فرماندهان نیروی دریایی تمام کشورها، نیروی دریایی و دولت‌های ایالات مختلف در آمریکا و اروپا، خیلی به این موضوع علاقه‌مند شده بودند. هیچ‌کس از چگونگی وقوع چنین پدیده‌ای سر در نمی‌آورد و هیچ توضیح مشخصی برایش نداشت.

از مدت‌ها قبل، کشتی‌ها و سرنشینان آن‌ها در مسیر خود با جسم بسیار عظیم و غول‌پیکری در اقیانوس مواجه شده بودند که دوکی شکل بود و نور عجیب و خیره‌کننده‌ای در اطرافش می‌درخشید و حتی از بزرگ‌ترین نهنگ‌های دریا هم بسیار سریع‌تر حرکت می‌کرد.

حقایقی که در مورد این جسم ناشناخته گفته می‌شد و اطلاعاتی که در جاهای مختلف اعم از اخبار و روزنامه‌ها به آن اشاره می‌کردند با هم مطابقت داشتند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!