شناسنامه محصول
من زنم پس حرف می‌زنم
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

من زنم پس حرف می‌زنم

(Vox)
نویسنده: کریستینا دالچر (Christina Dalcher)
ترجمه: فاطمه شریفی
ناشر: خاموش
سال نشر: 1399 (چاپ 1)
قیمت: 75000 تومان  68000 تومان
تعداد صفحات: 386 صفحه
شابك: 978-622-6036-77-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 6 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'من زنم پس حرف می‌زنم':

داستان در کشور آمریکا که نیمی از جمعیتِ آن حق حرف‌زدن ندارند، آغاز می‌شود. روزی که دولت، زنان را به استفاده از تنها 100 واژه در روز محدود کرد، دکتر ژان مک‌کلان (زبان‌شناس)، باور نمی‌کرد این اتفاق در آمریکا و برای او افتاده باشد. به زودی زنان، دیگر اجازه اشتغال نداشتند، دختران نمی‌توانستند خواندن و نوشتن یاد بگیرند و حق حرف‌زدن نداشتند.

پیش از آن هر فرد به طور میانگین روزانه 16000 واژه استفاده می‌کرد اما حالا زنان برای شنیده‌شدن تنها می‌توانستند از 100 واژه استفاده کنند. ژان حق حرف زدن را برای خود، دخترش و تمام زنان جامعه، پس می‌گیرد. این تازه آغاز ماجراست ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

اگر کسی به من می‌گفت که می‌توانم رئیس‌جمهور و کل جنبش کوفتی‌اش و آن آشغال بی‌لیاقت، مورگان لوبورن را در عرض یک هفته پایین بکشم، هرگز باور نمی‌کردم و البته بحث هم نمی‌کردم. اصلا هیچ‌چیز نمی‌گفتم. من زنی شده‌ام با واژگان محدودی برای سخن گفتن.

امشب موقع خوردن شام، قبل از آنکه آخرین کلمه جیره روزانه‌ام را به زبان بیاورم، پاتریک دستش را دراز می‌کند و ضربه‌ای به دستگاه نقره‌ای رنگِ دور مچ چپم می‌زند. یک تقه انگار که بخواهد با من همدردی کند یا شاید برای اینکه به من یادآوری کند تا زمانی که واژه‌شمار در نیمه‌شب از نو به‌روز شود، ساکت بمانم. این جادوگری وقتی که من خواب باشم اتفاق می‌افتد و من سه‌شنبه را با لوحی پاک و نو شروع خواهم کرد؛ برای واژه‌شمار دخترم، سونیا، هم همین اتفاق می‌افتد.

پسرهایم لازم نیست که واژه‌شمار ببندند.

هنگام شام، پسرها همگی درباره مدرسه وراجی می‌کنند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!