بخريد و بخوانيد ...
تکه‌هایی که من شدند
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

تکه‌هایی که من شدند

(Piecing Me Together)
نویسنده: رنه واتسون (Renée Watson)
ترجمه: شروین جوانبخت
ناشر: پرتقال
سال نشر: 1401 (چاپ 4)
قیمت: 164000 تومان
تعداد صفحات: 262 صفحه
شابك: 978-600-462-908-9
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'تکه‌هایی که من شدند':

جید معتقد است که اگر بخواهد در زندگی به موفقیتی دست پیدا کند، باید یکجوری از محله فقیرنشینی که در آن به‌دنیا آمده، خارج بشود. مادرش به او توصیه می‌کند که از هر فرصتی که زندگی در اختیارش قرار می‌دهد، استفاده کند. جید هم همین‌کار را می‌کند: او هر روز صبح سوار اتوبوس می‌شود، محله و دوستانش را پشت سر می‌گذارد و به مدرسه‌ای خصوصی و اسم‌ورسم‌دار می‌رود که همه اونجا او را به عنوان یک وصله‌ناجور به حساب می‌آورند، اما در عوض تا دلش بخواهد فرصت و موقعیت آنجا در اختیارش قرار دارد.

اما جید از بعضی از این فرصت‌ها خوشش نمی‌آید و به این نتیجه می‌رسد که شاید لازم است خودش فرصت‌های زندگی خودش را بسازد ...

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"وقتی کلمه‌ی اسپانیایی موفق شدن را یاد گرفتم، خیلی برایم جالب بود که کلمه‌ی exit در دلش جا گرفته است. انگار جهان داشت بهم می‌گفت اگر بخواهم درست زندگی کنم، باید خانه‌ام، محله‌ام و دوست‌هایم را ترک کنم.

شاید هم کم‌کم ازشان جدا شده‌ام. دو سال گذشته به دبیرستان سنت فرانسیس در آن‌سر شهر می‌روم، دور از همه‌ی آدم‌ها و چیزهایی که دوستشان دارم. فردا اولین روز سال سوم است و آن‌قدر دل‌شوره دارم که انگار اولین روز سال اول دبیرستان است. همه‌ی دوست‌هایم به مدرسه‌ی نورت‌ساید می‌روند. فکر کنم هیچ‌وقت نتوانم به این مدرسه عادت کنم. به مادرم التماس کردم بگذارد به همان مدرسه‌ی محله‌ی خودمان بروم، ولی همه‌اش جواب می‌داد: "جید، عزیزم، خیلی فرصت خوبی نصیبت شده." فرصتی که نباید از دستش بدهم. مدرسه‌ام بهترین مدرسه خصوصی در پورتلند است؛ بنابراین بیشتر بچه‌هایش سفیدپوست‌اند، برای همین خیلی گران است. نمی‌خواستم بیخودی امیدوار باشم. چه فایده‌ای داشت تقاضای ثبت‌نام بدهم و بعدش اگر قبول شدم، مامان نتواند از پس هزینه‌هایش بربیاید؟ ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!