بخريد و بخوانيد ...
پسری که دور دنیا را رکاب زد (کتاب اول: سفر به اروپا و آفریقا)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

پسری که دور دنیا را رکاب زد (کتاب اول: سفر به اروپا و آفریقا)

(The Boy Who Biked the World: On the Road to Africa (1))
نویسنده: الستر هامفریز (Alastair Humphreys)
ترجمه: لیدا هادی
ناشر: اطراف
سال نشر: 1401 (چاپ 16)
قیمت: 41000 تومان
تعداد صفحات: 126 صفحه
شابك: 978-600-99770-6-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'پسری که دور دنیا را رکاب زد (کتاب اول: سفر به اروپا و آفریقا)':

در این داستان جذاب که الستر هامفریز - نویسنده، مستندساز و ماجراجوی اهل انگلستان - براساس ماجراهای واقعی سفر خودش به دور دنیا برای نوجوانان نوشته، مخاطبان با تام همراه می‌شوند؛ پسری ماجراجو که احساس می‌کند دنیای واقعی باید بزرگ‌تر از دنیای اطراف خودش باشد و تصمیم می‌گیرد با دوچرخه سفر باورنکردنی‌اش را برای کشف دنیای بزرگ آغاز کند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

تام به زور سعی می‌کرد وقتی رئیس قبیله، کاسه‌ی معجون شیر و خون داغ را جلویش می‌گذارد، همان‌طور مثل قبل لبخند بزند. زیر سایه‌ی یک درخت خاردار آفریقایی و روی زمین سرخ گرمازده، ده جنگجوی ماسای با لباس‌های بلند قرمز و گوشواره‌های آویزان، دور تا دورش را گرفته بودند. توی دست هر کدام از جنگجوها یک نیزه‌ی تیز و بلند بود و همگی با چشم‌های سیاه درخشان به او زل زده بودند. تام هم با چشم‌های آبی‌اش به آن‌ها خیره مانده بود. یک شلوارک و تی‌شرت آستین کوتاه تنش کرده بود که زیرِ آفتاب داغ برق می‌زدند. نگاهش را از روی مردان نیزه به دست برداشت و به کاسه‌ی چوبی دست‌ساز جلویش خیره شد. معجون شیر و خون گاو، گرم بود و وقتی بوی منزجرکننده‌ی آن به دماغش می‌رسید ممکن بود هرلحظه دل و روده‌اش به هم بریزد.

با لبخندی که روی صورتش ماسیده بود، زیر لب به شکمش گفت: "فکر کن شیرتوت‌فرنگیه!" و یک‌نفس همه‌ی معجون صورتی‌رنگ را سر کشید ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!