بخريد و بخوانيد ...
عدالت: کار درست کدام است؟
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

عدالت: کار درست کدام است؟

(Justice: What's The Right Thing To Do?)
نویسنده: مایکل سندل (Michael J. Sandel)
ترجمه: حسن افشار
ناشر: مرکز
سال نشر: 1398 (چاپ 5)
قیمت: 46800 تومان
تعداد صفحات: 289 صفحه
شابك: 978-964-213-253-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب:  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'عدالت: کار درست کدام است؟':

آیا دروغ گفتن همواره نادرست است؟ آیا آزادی فردی باید حد و حدودی داشته باشد؟ آیا کشتن انسان‌ها را می‌شود گاهی توجیه کرد؟ آیا بازار آزاد منصفانه است؟ کار درست کدام است؟ پرسش‌هایی از این دست در قلب زندگی ما جا دارند. کتاب حاضر این پرسش‌ها را از منظری فلسفی و به شیوه‌ای پرکشش به بحث گذاشته است. برای این کار نویسنده کتاب طیف گسترده‌ای از دیدگاه‌های فیلسوفان قدیم و جدید را درباره‌ی عدالت به میان می‌آورد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"تابستان سال 2004 توفان چارلی غرش‌کنان از خلیج مکزیک به ساحل تاخت و ایالت فلوریدا را تا کرانه‌ی اقیانوس اطلس درنوردید. 22 نفر را کشت و 11 میلیارد دلار خسارت زد. یکی دیگر از پیامدهای آن گران‌فروشی بود.
پمپ‌بنزینی در ارلاندو کیسه یخی را که قبلا دو دلار می‌داد حالا ده دلار می‌فروخت. چون در گرمای تابستان برق نبود و یخچال و کولر کار نمی‌کرد، خیلی‌ها چاره‌ای جز پرداختن آن مبلغ نمی‌دیدند. درختان بسیاری افتاده بودند و نیاز فراوانی به اره‌ی خودکار و تعمیر سقف خانه‌ها بود. پیمانکارها برای برداشتن دو درخت از روی سقف خانه‌ای 23000 دلار دستمزد خواستند. فروشگاهی که قبلا ژنراتور کوچکی را 250 دلار می‌فروخت حالا 2000 دلار برای آن می‌خواست. پیرزن 77 ساله‌ای که با شوهر سال‌خورده و دختر معلولش از توفان فرار کرده بودند، مجبور شده بود شبی 160 دلار برای اتاقی در متل بپردازد که در شرایط عادی 40 دلار بود.
مردم از این تورم قیمت‌ها عصبانی بودند. روزنامه یو.اس.ای. تودی تیتر زده بود "بعد از توفان حالا نوبت لاشخورهاست". یکی از اهالی که 10500 دلار داده بود تا درختی را از روی سقف خانه‌اش برداشته بودند، گفته بود درست نیست که عده‌ای "بخواهند از گرفتاری و بدبختی دیگران پول دربیاورند." ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!