بخريد و بخوانيد ...
فیل آقای شعبده‌باز
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

فیل آقای شعبده‌باز

(The Magician's Elephant)
نویسنده: کیت دی کاملیو (تصویرگر یوکو تاناکا) (Kate DiCamillo)
ترجمه: صوفیا نصرالهی
ناشر: نشر قلم
سال نشر: 1398 (چاپ 1)
قیمت: 22000 تومان
تعداد صفحات: 132 صفحه
شابك: 978-600-320-719-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'فیل آقای شعبده‌باز':

وقتی سروکله‌ی یک پیشگو در میدان شهر بالتیز پیدا می‌شود پیتر آگوستین پیشاپیش می‌داند که باید چه سوالی از او بپرسد. اینکه آیا خواهرش هنوز زنده است یا نه؟ و اگر هست، چطور می‌تواند او را پیدا کند؟ اما وقتی پیتر پاسخ اسرارآمیز پیشگو را می‌شنود، بیش از هرچیز گیج می‌شود. پیشگو به او می‌گوید که خواهرش زنده است و او برای پیدا کردن خواهرش باید همراه فیل برود. اما سوال اینجاست که کدام فیل …

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"بیشتر از یک قرن پیش، پسری با کلاهی بر سر و سکه‌ای در دست در بازار مکاره‌ی شهر بالتیز، ایستاده بود؛ نامش پیتر آگوستوس دوشن بود و سکه‌ای در دست داشت. مال خودش نبود. مال سرپرستش، سرباز پیری به نام ویلنا لوتز، بود که پسر را فرستاده بود بازار تا نان و ماهی بخرد.

آن روز در بازار شهر، در میان بساط و دکه‌هایی معمولی که ماهی، لباس، نقره و نان می‌فروختند، ناگهان، چشم پسرک به چادر قرمز یک فالگیر افتاد که بدون هیچ علامت و سروصدایی آن وسط، ظاهر شده بود؛ تکه‌ای کاغذ به چادر وصل کرده بودند و روی آن با دست‌خطی خرچنگ قورباغه و با لحنی که اثری از شرمندگی نداشت نوشته بودند:

پیچیده‌ترین و سخت‌ترین سوالاتی که ممکن است در ذهن یا دلتان باشد، فقط با یک فلوریت پاسخ داده می‌شود.

پیتر آن تکه کاغذ را یک‌بار خواند، و بعد دوباره آن را مرور کرد. جسارت و بی‌باکی کلمات، و قول سرگیجه‌آور آن‌ها یک‌دفعه باعث شد که نفس کشیدن برایش سخت شود؛ نگاهش را پایین آورد و به سکه‌ای که کف دستش بود نگاه کرد. کف دست او فقط یک سکه‌ی یک فلوریتی بود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!