شناسنامه محصول
راز فال ورق
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

راز فال ورق

(The Solitaire Mystery)
نویسنده: یوستین گوردر (Jostein Gaarder)
ترجمه: عباس مخبر
ناشر: مرکز
سال نشر: 1392 (چاپ 18)
قیمت: 69500 تومان
تعداد صفحات: 317 صفحه
شابك: 978-964-305-336-9
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'راز فال ورق':

داستان سفر پسری به نام هانس توماس به همراه پدرش که از شمال اروپا به یونان می‌روند تا به دنبال مادر هانس توماس بگردند. مادر هانس توماس چندین سال پیش برای تبدیل شدن به یک مدل مد زادگاه خود را به شکلی عجیب ترک کرده‌است.

هزینه این سفر را پدر با برنده شدن در یک رقابت بخت‌آزمایی بدست آورده ‌است. آنها بخشی از مسیر خود را با اتومبیل فیات شخصی قرمز و بخشی دیگر را با کشتی طی می‌کنند. در طول سفر هانس توماس با ماجراهای عجیبی رو به رو می‌شود و پی به رازهای عمیقی می‌برد که نه تنها به وی بلکه به سرنوشت همه انسان‌ها مربوط می‌شود ...

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"سفر بزرگ به زادگاه فلاسفه از آرندال آغاز شد که شهر بندری کوچکی در جنوب نروژ است. از کریستین سند تا هرتشالز را با یک کشتی به نام بولرو سفر کردیم. نمی‌خواهم درباره مسیر سفر در دانمارک و آلمان حرفی بزنم، چون بجز لگولند و ناحیه بندرگاهی بزرگی در هامبورگ، چیزی جز بزرگراه و اراضی کشاورزی ندیدیم. فقط هنگامی که به کوه‌های آلپ رسیدیم، حوادث آغاز شدند.

من و پدرم با هم قراری گذشته بودیم: اگر مجبور می‌شدیم قبل از توقف برای اقامت شبانه ساعت‌های زیادی را به رانندگی بگذرانیم، شکایتی نکنم، و پدر هم توی ماشین سیگار نکشد. در عوض توافق کردیم که هر وقت خواست سیگار بکشد، توقف کنیم. تا به سویس برسیم، این توقف‌های متعدد برای سیگار کشیدن، با وضوح کامل در خاطرم مانده است.

توقف برای سیگار همواره با سخنرانی‌های کوتاه پدر درباره مطلبی آغاز می‌شد که حین رانندگی به آن فکر می‌کرد؛ من هم در صندلی عقب مشغول خواندن مطالب خنده‌دار یا ورق‌بازی بودم. سخنرانی‌های او غالبا به نحوی به ماما مربوط می‌شد. بعضی اوقات نیز به مطالبی می‌پرداخت که از قدیم‌الایام، و از روزی که به یاد دارم، او را مجدوب خود کرده‌اند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!