شناسنامه محصول
مقدمه کیمبریج بر ویرجینیا وولف
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

مقدمه کیمبریج بر ویرجینیا وولف

(The Cambridge Introduction to Virginia Woolf)
نویسنده: جین گلدمن (Jane Goldman)
ترجمه: مریم سربندی فراهانی
ناشر: علمی و فرهنگی
سال نشر: 1399 (چاپ 1)
قیمت: 35000 تومان
تعداد صفحات: 231 صفحه
شابك: 978-600-426-957-2
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'مقدمه کیمبریج بر ویرجینیا وولف':

... نوشته‌های وولف هم تجربه و آگاهی مدرن را ثبت کرده است و شکل می‌دهد و هم امکان بررسی خود نوشتن که او از آن به "تار عنکبوت" تعبیر می‌کند.
این کتاب مقدمه‌ای است بر مهم‌ترین نوشته‌های وولف و زندگی آفریننده آن‌ها. نویسنده مطالب نقادانه و فرهنگ پس از مرگ وولف را شرح می‌دهد، سپس شما را از طریق روایت‌های مسحورکننده وولف از فرایند نوشتن در بطن زندگی نویسندگی با "عنکبوت و تار" آشنا خواهد کرد.
همچنین مهم‌ترین ویژگی‌های سبک وولف، یعنی جزئیات ظریف در روایت وی، ساخت واقع‌نمایانه جملاتش، و دقت بی‌چون‌وچرایش در انتخاب کلمات نمایانده شده است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"با توجه به روایت‌های مختلف از زندگی وولف، حتی ذکر واقعیات ساده زندگی او هم ضروری قلمداد می‌شود. زندگینامه‌های متعددی از ویرجینیا وولف به علاوه مجموعه‌ای گوناگونی از بلومزبری منتشر شده است که درباره برخی از آن‌ها به طور خلاصه، در فصل دوم گفته خواهد شد. خلاصه‌هایی از زندگی وولف، در تمام زمینه‌ها، از فیلم‌های هالیوودی گرفته تا مجله‌های مد؛ اگر لحظه‌ای چنین روایت‌های فرهنگی شتابزده و اغلب گمراه‌کننده از زندگی و شخصیت وولف را کنار بگذاریم، متوجه می‌شویم که هر کدام از این زندگینامه‌های جدی، وولف را از زاویه متفاوتی شرح می‌دهند و برخی از چیزها، از عادات نویسندگی‌اش گرفته تا روابطش، روابط جنسی، بیماری و خودکشی او، نگرش‌های کاملا متفاوتی ارائه می‌دهند ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!