بخريد و بخوانيد ...
تاس اینشتین و گربه شرودینگر
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

تاس اینشتین و گربه شرودینگر

(Einstein's Dice and Schrödinger's Cat)
نویسنده: پل هالپرن (Paul Halpern)
ترجمه: فاطمه همتیان
ناشر: سبزان
سال نشر: 1401 (چاپ 3)
قیمت: 120000 تومان
تعداد صفحات: 368 صفحه
شابك: 978-600-117-215-1
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'تاس اینشتین و گربه شرودینگر':

شرحی از رفاقت‌ها و رقابت‌های دو فیزیکدان برجسته که هریک دارنده جایزه نوبل بودند و هر دو، دوران اوج کاری خود را پشت سر گذاشته بودند. اینشتین طرفداران زیاد و شهرتی فوق‌العاده داشت، اما شرودینگر در مقایسه با او کمتر از استقبال عموم برخوردار بود.
... نویسنده با موشکافی دقیق و تحقیقات گسترده، حقایقی را در مورد جنبه‌هایی از کشفیات آن دو برای ما بازگو می‌کند و در کنار این موضوع با استفاده از تعابیری ملموس، برخی از مفاهیم فیزیک را برای عموم به گونه‌ای شرح می‌دهد که مقبول طبع عامه مردم بیفتد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"تا پیش از فرا رسیدن عصر نسبیت و مکانیک کوانتوم، ایزاک نیوتون و جیمز کلرک ماکسول دو یکه‌تاز دنیای فیزیک بودند. قوانین مکانیک نیوتون در مورد کنش و واکنش‌های بین اجسام و تاثیر آنها بر حرکت بود. قانون جاذبه بر این کنش و واکنش‌ها حکومت می‌کرد؛ نیرویی که سبب می‌شود تا اجرام آسمانی از جمله سیارات در مدارهای بیضوی به حرکت خود ادامه دهند. او به خوبی نشان داد که چطور همه پدیده‌های موجود در زمین، به طور مثال مسیر حرکت یک گوی، با قوانین عالم مطابقت دارند.
فیزیک نیوتونی کاملا جبرگرایانه بود. اگر در لحظه‌ای خاص موقعیت و شتاب یک جرم آسمانی به همراه تمام نیروهای وارد شده بر آن را می‌دانستیم، می‌توانستیم به طور نظری وضعیت آن را تا آخر پیش‌بینی کنیم. بسیاری از متفکران قرن نوزدهم که تحت تاثیر قوانین فیزیک نیوتون بودند، معتقد بودند که محدودیت‌های عملی، همچون چالشی سخت برای جمع‌آوری مقادیر زیادی از اطلاعات است که برای پیشگویی دقیق همه‌چیز بر سر راه دانشمندان قرار دارد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!