بخريد و بخوانيد ...
بابا و فلسفه: طریقت پدری
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

بابا و فلسفه: طریقت پدری

(Fatherhood - Philosophy for Everyone: The Dao of Daddy)
نویسنده: لان اس. نیز، مایکل دابلیو. آستن (ویراستاران) (Michael W. Austin)
ترجمه: مجتبی پردل
ناشر: ترانه
سال نشر: 1399 (چاپ 1)
قیمت: 55000 تومان
تعداد صفحات: 328 صفحه
شابك: 978-600-7061-93-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 4 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'بابا و فلسفه: طریقت پدری':

ممکن است از خود بپرسید ارسطو یا کنفسیوس چه حرفی برای گفتن به پدران امروزی دارند، یا این که آیا ایده‌های فیلسوفان می‌تواند برای مردانی که عهده‌دار زندگی‌ای پدرانه در سده بیست‌ویکم هستند سودی داشته باشد یا خیر. آیا افکار چنین افرادی هیچ ارتباطی به کار پدران امروزی دارد؟ پاسخ، احتمالا با تعجب، بله‌ای مطنطن است. نویسندگان مقالات این کتاب به ارائه افکار خود درباره تاثیرات پدر بودن بر کودکان و بر مردان، موضوع‌های اخلاقی مربوط به سبک‌های مختلف فرزندپروری و معنای پدرِ اصیل بودن می‌پردازند و کار خود را با توصیه‌هایی برای پدران در مورد برخی دوراهه‌هایی به پایان می‌رسانند که فراروی آن‌ها قرار می‌گیرد.
این کتابی درباره فلسفه خشک دانشگاهی نیست، بلکه کتابی کاربردی، بینش‌آور و حتی سرگرم‌کننده است. نویسندگان مقالات کتاب، با بهره‌گیری از بینش‌های موجود در فلسفه، روان‌شناسی، مذهب و انسان‌شناسی، برای پدران از حکمت جمعیِ اعصار و قرون باور و بصیرتی فراهم آورده‌اند که می‌تواند آنان را قادر سازد نقش‌های خود را بهتر بفهمند، قدر آن‌ها را بیش‌تر بدانند و بهتر ایفایشان کنند. هر پدری که کمی وقت بگذارد و به تفکر درباره برخی از ایده‌های مطرح در این کتاب بپردازد و سپس برخی از آن‌ها را به اجرا بگذارد قطعا از این کار خود خرسند خواهد شد ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
اولین مقاله کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"در تخت‌خواب با دخترم گریس که سه سال دارد، دراز کشیده‌ام. پس از مناسک معمول‌مان شامل داستان‌گویی و شعرخوانی، تازه روی دست من خوابش برده است. ساعت 1 بعدازظهر است، و من دارم به این فکر می‌کنم که ساعت یا ساعت‌های بعدی را چه‌طور سپری کنم. گریس کوچک‌ترین فرزند من است، و آخرین‌شان نیز خواهد بود. برادران بزرگ‌ترش بن و درو نیز وقتی همین سن‌وسال بودند با من چُرت می‌زدند. (می‌توانم صدای کارشناسان تربیت فرزند را بشنوم که در مورد خطرات خوابیدن با کودکان خردسال از من گلایه می‌کنند - نگران نباشید، فرزندانم شب‌ها تنها می‌خوابند، در اتاق‌خواب خودشان!)
بن و درو بیش‌تر روز را مدرسه هستند. دیری نمی‌گذرد که گریس نیز به آن‌ها ملحق می‌شود. من آن‌قدر خوش‌بخت بوده‌ام که از وقتی فرزندانم به‌دنیا آمده‌اند بخشی از روز را به مراقبت از همه آن‌ها گذرانده‌ام. اما به‌زودی همه آن‌ها (به برکت مدرسه) برنامه‌های شلوغی در طول روز خواهند داشت، و برنامه کاری انعطاف‌پذیر من تفاوت زیادی نخواهد کرد. صبح‌ها اول وقت هریک از ما راه خود را خواهیم رفت و بعدازظهرها دیروقت دوباره دور هم جمع می‌شویم ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!