بخريد و بخوانيد ...
تابستان مرگ و معجزه
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

تابستان مرگ و معجزه

(Ordinary Grace)
نویسنده: ویلیام کنت کروگر ( William Kent Krueger)
ترجمه: ثمین نبی‌پور
ناشر: افق
سال نشر: 1402 (چاپ 3)
قیمت: 235000 تومان
تعداد صفحات: 408 صفحه
شابك: 978-600-353-459-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 9 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'تابستان مرگ و معجزه':

داستان در تابستان 1961 در شهر نیوبرمن مینه‌سوتا اتفاق می‌افتد. پسرکی بی‌آزار با قطار تصادف می‌کند و می‌میرد و همین مرگ سرآغاز تابستانی داغ و دردناک می‌شود. فرانک، راوی داستان، از تابستانی می‌گوید که مرگ به شکل‌های مختلف به شهرشان سرمی‌زند؛ تصادف، مرگ طبیعی، خودکشی و سرآخر، قتل.

کتاب روایتی است تاثیرگذار و درخشان از پسربچه‌ای در آستانه‌ی نوجوانی؛ پسری که می‌کوشد سر از کار جهانی دربیاورد که در اطرافش رو به فروپاشی است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:

نور مهتاب کف اتاق پهن بود. بیرون پنجره، آوای جیرجیرک‌ها و دیگر حشره‌های شبگاهی به تاریکی جان می‌بخشید. هنوز ماه ژوئیه نرسیده، هوا مثل شعله‌های آتش سوزان بود. شاید به همین دلیل بیدار بودم. در سال 1961 و در شهر نیوبرمن، فقط پولدارها سیستم تهویه داشتند. روز که می‌شد، بیشتر شهروندان با کشیدن پرده‌ها با گرما مبارزه می‌کردند. شب که می‌رسید، پنکه‌هاشان نوید هوایی خنک‌تر را به درون خانه‌ها می‌کشیدند. خانه‌ی ما دو پنکه داشت که البته هیچ‌کدامشان در اتاق مشترک من و برادرم نبودند.

همین که روی ملافه‌ها می‌جنبیدم و می‌خواستم با وجود گرمای هوا جای راحتی برای خودم درست کنم، تلفن زنگ زد. پدرم بارها گفته بود نصفه‌شب که تلفن زنگ بزند حتما خبر بدی دارد؛ اما تماس‌های نیمه‌شب را جواب می‌داد. فکر می‌کردم این تماس‌ها هم بخشی از کارش باشند؛ دلیل دیگری که مادرم از شغل پدرم متنفر بود. تلفن را روی میزی کوچک در راهروی بیرون اتاق من گذاشته بودند. به سقف خیره شدم و به صدای بی‌روح و سرد زنگ تلفن گوش کردم تا اینکه چراغ راهرو روشن شد ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 مريم صفوي:  در کنار معمایی بودن داستان، مسائل فلسفی مختلفی درباره زندگی و مرگ مطرح می کند. پر از احساس و عشق است و توصیف‌هایی بسیار قابل تصور و درک درباره طبیعت دارد. توصیه می‌کنم اگر شروع کردین تا آخر یک نفس بخونید تا زیبایی رمان شما را در بر گیرد.