بخريد و بخوانيد ...
همه دروغ می‌گویند
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

همه دروغ می‌گویند

(Everybody Lies: Big Data, New Data, and What the Internet Can Tell Us About Who We Really Are)
نویسنده: ست استیونز، دیویدو ویتز (Seth Stephens-Davidowitz)
ترجمه: شایان سادات
ناشر: خوب
سال نشر: 1401 (چاپ 4)
قیمت: 105000 تومان
تعداد صفحات: 318 صفحه
شابك: 978-622-6513-60-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 11 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.67 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'همه دروغ می‌گویند':

اینترنت چقدر می‌تواند خود واقعی ما را بشناسد؟ با مطالعه داده‌های گوگل چه چیزهایی می‌شود درباره رفتار آدم‌ها یاد گرفت؟ این کتاب درباره این است که این همه اطلاعاتی که گوگل و شرکت‌های مشابهش از مردم جمع می‌کنند به چه دردی می‌خورد و چه چیزهای جالب و مهمی درباره عادات و رفتارها و روحیات انسان‌ها نشان می‌دهند.
حرف اصلی کتاب این است که ما به همه دروغ می‌گوییم به جز گوگل. مثلا اگر شما نیمه‌شب با درد و سوزش معده بیدار شوید ممکن است درباره درد چیزی به شریک یا والدینتان نگویید ولی به احتمال زیاد از گوگل می‌پرسید که چنین دردی نشانه چه چیزی می‌تواند باشد. این اطلاعات دقیق‌تر و صادقانه‌تر از هر نظرسنجی‌ای هستند و می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و مثلا فهمید کسانی که امروز درمان سرطان معده را گوگل می‌کنند، شش ماه پیش در گوگل دنبال چه چیزی بوده‌اند. شاید اصلا با این کار توانستیم کسانی را که در معرض این بیماری هستند زودتر پیدا کنیم و شانس درمانشان را بالا ببریم. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 ساناز خیاطی:  حرف اصلی کتاب همه دروغ می‌گویند اینه که برای مطالعه یا فهمیدن یه رفتار اجتماعی نمی‌تونیم بریم از خود آدم‌ها بپرسیم و انتظار داشته باشیم به پاسخ صحیح و صادقی برسیم: چون آدم‌ها توی مصاحبه و نظرسنجی و حتی به اطرافیان‌شون همیشه در حال دروغ گفتن هستند. کجاها راست می‌گن؟ وقتی چیزی رو در گوگل سرچ ميكنند!! :))
كتاب با مثال‌های مختلفی به ما نشون می‌ده که انحراف چیزی که خود آدم‌ها در مورد خودشون عنوان می‌کنند تا چیزی که بررسی بیگ دیتای موتور جستجوی گوگل می‌گه از کجا تا کجاست.

 سيدعلي حجازي دهاقاني:  با اینکه در مورد یک موضوع خیلی ساده و بدیهی صحبت میکرد ولی جالب بود بنظرم.

 عليرضا (ماني) دواتگران:  هر چه کتاب از نظر محتوایی شامل نکات تازه و جالب می‌باشد، از نظر ساختاری، مجموعه‌ای از اشکال است. فصلهای کتاب هیچ روند از قبل فکرشده‌ای را به خواننده القا نمی‌کنند و گویی نویسنده‌ی آن، هر چه در لحظه در ذهن داشته را بی هیچ نظمی روی کاغذ آورده. خود نویسنده در پایان اقرار می‌کند که بعید می‌داند بیش از بیست درصد کسانی که کتاب را شروع می‌کنند، آن را به پایان ببرند.