بخريد و بخوانيد ...
قصه‌ی گلهای قالی

قصه‌ی گلهای قالی

نویسنده: نادر ابراهیمی (Nader Ebrahimi)
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1397 (چاپ 5)
قیمت: 5500 تومان
تعداد صفحات: 24 صفحه
شابك: 978-964-432-170-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 28 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'قصه‌ی گلهای قالی':

سال‌ها پیش در یکی از روستاهای کرمان، چوپانی با همسر و دو فرزندش زندگی می‌کرد. چوپان گله‌ای کوچک داشت و با فروش شیر و پشم گوسفندان زندگی می‌کرد. اما خشکسالی به کرمان آمد و نباریدن باران باعث از بین رفتن علفزارها شد. چوپان تصمیم گرفت تا برای نجات گله‌اش به سرزمین‌های شمالی کشور سفر کند چون شنیده بود در آنجا باران فراوان می‌بارد و چمنزارهای سبز بسیار است. بنابراین همسر و دختران کوچکش را به خدا سپرد و به همراه گله‌اش به سفر رفت.
به لطف خدا بالاخره باران دوباره از آسمان کرمان باریدن گرفت و با سبز شدن دوباره علفزارها، روزی دوباره چوپان به همراه گله‌اش به خانه خود بازگشت. دخترهای چوپان که از بازگشت پدر خیلی خوشحال شده بودند از او خواستند که درباره سرزمین‌هایی که دیده برایشان تعریف کند. اما وقتی چوپان از جنگل و ماهی‌ها و پرنده‌هایی که دیده بود تعریف کرد، آنها هر دو تاسف خوردند چون هیچکدام‌شان تا حالا چیزهایی را که پدر دیده بود، ندیده بودند. پدر به فکر فرو رفت و تصمیم گرفت راهی پیدا کند تا دیده‌هایش را به بچه‌ها نشان دهد. او بافتن را از همسرش فرا گرفت و با تهیه مقداری نخ رنگی شروع به بافتن قالی کرد. قالی‌هایی که نقش آن گل‌ها، ماهی‌ها و پرنده‌هایی بودند که او در سفرش دیده بود …
(گروه سنی مخاطب این کتاب در شناسنامه آن "ب" و "ج" درج شده)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"من می‌خواهم قصه‌ای درباره گلهای قالی برای تو بگویم. راستی تا به حال، با مهر و مهربانی، به گلهای قالی نگاه کرده‌ای؟
گلهای قالیهای ما چقدر عجیب، چقدر قشنگ، و چه رنگ به رنگ است!
وقتی روی قالی می‌نشینی، انگار کنار گلدان پر گلی نشسته‌ای با گلهایی به همه رنگها؛ یا در حوضی پرآب، که در آن، گل پاشیده‌اند؛ و یا آسمان آبی زیبایی را انگار به زمین آورده‌اند - آسمانی پر از ستاره‌های رنگین.
انگار در باغی نشسته‌ای؛ باغی با گیاهان و گلهایی که هرگز در هیچ باغچه‌ای نمی‌روید، با پرندگانی که مانندشان در باغ وحشها، جنگلها و حیاط خانه‌ها پیدا نمی‌شود ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 صفورا زواران حسيني:  کودکانه‌های نادر ابراهیمی همیشه حال خوب کن هستند. هم کتاب کاشی‌اش را دوست داشتم و هم حالا کتاب قالی‌اش را.