شناسنامه محصول
گروفالو
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

گروفالو

(The Gruffalo)
نویسنده: جولیا دونالدسون (Julia Donaldson)
ترجمه: آتوسا صالحی
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1398 (چاپ 9)
قیمت: 14000 تومان
تعداد صفحات: 32 صفحه
شابك: 978-964-391-349-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 67 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.4 امتیاز با رای 5 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'گروفالو':

موش کوچولو توی جنگل مشغول قدم زدن بود که روباه سر راهش سبز میشه. روباه با دیدن موش کوچولو تصمیم می‌گیره او را بخورد. برای همین هم با زبان چرب و نرم او را برای مهمانی به کلبه‌اش دعوت می‌کند! اما موش کوچولو معذرت می‌خواهد و می‌گوید که او با گروفالو قرار دارد. وقتی روباه می‌پرسد که گروفالو کیست، موش کوچولو برایش تعریف می‌کند که گروفالو هیولای نتراشیده و نخراشیده‌ای است که اتفاقا غذای مورد علاقه‌اش هم "روباه تنوری" است. روباه تا این را می‌شنود پا به فرار می‌گذارد. موش کوچولو هم توی دلش به سادگی روباه می‌خندد که راحت باور کرده هیولایی به نام گروفالو وجود دارد!
این اتفاق دوباره با سر رسیدن جغد و مار هم تکرار می‌شود و هر بار موش کوچولو با توصیف هیولایی به نام گروفالو آنها را فراری می‌دهد. اما وقتی موش کوچولو توی جنگل به خود گروفالو برمی‌خورد، دیگر نمی‌داند چکار کند و چطور از دست او فرار کند ...!
(گروه سنی مخاطب این کتاب در شناسنامه آن "الف" و "ب" درج شده. همچنین گروه سنی مخاطب این کتاب در وب سایت amazon.com گروه 3 تا 7 سال ذکر شده است.)

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 نورا خوشه‌گیر:  از كتاب راضي بودم. خيلي داستانش قشنگ بود و دوست داشتم داستانش ادامه داشت.

 مهتا كاظمي مقدم:  داستان خوبی داشت، جالب بود که دخترم برداشتش از موش داستان یه حیوان دروغگو بود و نه ترسو، با توضیح و تفسیر رسیدیم به اینکه موش داستان چون ضعیف بوده داستان گروفالو را درست کرده، مثل همیشه هدیه خوبی بود برای خواندن!
خواندن با بچه‌ها همیشه حال بزرگترها رو هم بهتر می‌کنه.

 فاطمه صادقی:  عالی بود.

 رادمهر ایرانپور:  كتاب تصاوير جذابي براي كودكان دارد. پسرم اين كتاب را دوست داشت وليكن او نيزباور داشت كه گروفالو وجود ندارد و دروغ است و ارتباطي با شخصيت اصلي كتاب كه يك موش بود برقرار نكرد.