شناسنامه محصول
اینها هم بچه‌ها را خندانده‌اند

اینها هم بچه‌ها را خندانده‌اند

نویسنده: احمد عربلو (با مقدمه) 
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1387 (چاپ 1)
قیمت: 1450 تومان
تعداد صفحات: 159 صفحه
شابك: 978-964-391-262-8
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 101 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'اینها هم بچه‌ها را خندانده‌اند':

در این مجموعه داستان‌های کوتاه طنزآمیزی از نویسندگان کودک و نوجوان انتخاب شده است. این نویسندگان همگی طنزنویس نیستند، اما داستان‌هایی که از آن‌ها انتخاب شده، رگه‌هایی از طنز دارد.
اولین داستان کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"آن روز صبح؛ وقتی پا به حیاط مدرسه گذاشتم، طبق معمول به کلاس دویدم و کیفم را روی نیمکت پرت کردم و با عجله به حیاط برگشتم - کار هر روزمان بود - و چه ذوقی داشتیم که صبح‌ها تا زنگ به صدا دربیاید، با بچه‌ها یارکشی کنیم و به تقلید از فیلم‌های مضحکی که آن روزها تلویزیون به خوردمان می‌داد، بزن بزن سرخپوستی راه بیندازیم.
محوطه‌ی شرقی حیاط مدرسه، مناسب‌ترین محلی بود که می‌توانستیم از سر و کول هم بالا برویم و در مواقع خطر، خودمان را از چشم‌های تیزبین آقای ناظم دور کنیم. محوطه‌ی شرقی حیاط مدرسه، خاکی بود و به نظرمان صحرایی خشک و بی‌آب و علف را می‌مانست که خاطره‌ی فیلم‌های سرخپوستی را در ذهنمان تداعی می‌کرد.
در خیالمان پستی و بلندی‌های کوچک این محوطه‌ی خاکی، آن‌چنان نقش مهمی در جنگ و گریزهایمان داشت که هر گروه سعی می‌کرد در لحظات نخستین، بهترین مناطق سوق‌الجیشی را به تصرف خود درآورد و در یک فرصت استثنایی، گروه متخاصم را تار و مار کند ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 غزل خورشيد:  به اين كتاب امتياز 3 را مي دهم چون متوسط بود. جالب بود چون طنز داشت