بخريد و بخوانيد ...
کمال مطلوب یا ایده‌آل‌های ایرانی (تیر-آبان 1302)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

کمال مطلوب یا ایده‌آل‌های ایرانی (تیر-آبان 1302)

نویسنده: به کوشش رضا آذری شهرضایی، با مقدمه کاوه بیات 
ناشر: جهان کتاب
سال نشر: 1402 (چاپ 2)
قیمت: 160000 تومان
تعداد صفحات: 258 صفحه
شابك: 978-600-8967-28-6
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'کمال مطلوب یا ایده‌آل‌های ایرانی (تیر-آبان 1302)':

کتاب مجموعه‌ای از پاسخ‌های بزرگانی همچون سعید نفیسی، غلامرضا رشید یاسمی، ملک‌الشعرای بهار، عباس اقبال آشتیانی و ... است به پرسش‌های مطرح‌شده از سوی روزنامه شفق سرخ.
ده‌ها سال سعی و تلاش ایرانیان برای پشت سر گذاشتن یک دوره طولانی از افول و فروپاشی و نفوذ فزاینده قدرت‌های خارجی به نهضت مشروطیت منجر شد؛ نهضتی که اگرچه با توفیق ملت در تصویب یک قانون اساسی و تشکیل یک مجلس شورای ملی به یک پیروزی اساسی انجامید اما این پیروزی در زمانی حاصل شد که به دلیل کاهش بیش از پیش توان و اقتدار دولت از یک‌سو و فرادستی فزاینده قدرت‌های خارجی از سوی دیگر، تحقق بسیاری از خواسته‌های نهضت دشوارتر از پیش شده بود …
در چنین فضایی، روزنامه شفق سرخ به مدیریت علی دشتی پرسش‌هایی را مطرح کرد و از صاحب‌نظران و خوانندگان نظر خواست: "ایده‌آل ما چیست؟ چه می‌خواهیم؟ چه باید بخواهیم؟ به چه طریق و از چه راه و از کی باید بخواهیم؟ ..."
بخش مهمی از مباحث مطرح‌شده در این نظرخواهی ازجمله مضامینی هستند که مانند بسیاری از دیگر دغدغه‌های ایرانیان عصر مشروطه، متاسفانه هنوز هم موضوعیت خود را از دست نداده‌اند؛ از یک حس نگرانی و اضطراب نسبت به وضعیت کشور گرفته تا ضرورت پشت سر گذاشتن این وضعیت از طریق رسیدگی به مواردی چون پرسش‌های شفق سرخ ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!