بخريد و بخوانيد ...
دزیره (2 جلدی)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

دزیره (2 جلدی)

(Désirée)
نویسنده: آن‌ماری سلینکو (Annemarie Selinko)
ترجمه: ایرج پزشکزاد (Iraj Pezeshkzad)
ناشر: علمی و فرهنگی
سال نشر: 1400 (چاپ 27)
قیمت: 590000 تومان
تعداد صفحات: 747 صفحه
شابك: 978-600-121-722-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 11 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'دزیره (2 جلدی)':

دزیره چهارده‌ساله باورش نمی‌شود که زندگی‌اش به این سرعت تغییر کرده و آینده‌ای درخشان در انتظارش است. او عاشق است. همه معتقدند که محبوب و نامزد او، درجه‌دار جوانی به نام ناپلئون بناپارت، در ارتش بزودی ترقی خواهد کرد و به مناصب بالا دست خواهد یافت. به این ترتیب دزیره بزودی دیگر دختر ساده یک تاجر فرانسوی نخواهد بود.

اما دزیره تصورش را هم نمی‌کند که سرنوشت چه آینده‌ای را برای او رقم می‌زند. آینده‌ای که در آن او شدیدا دلشکسته می‌شود و همزمان نقشی کلیدی در یکی از بزنگاه‌های بزرگ تاریخی برعهده خواهد داشت.

داستان روایتگر رویدادهای نیمه دوم قرن هجدهم و عصر ناپلئون است.

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"گمان می‌کنم زن‌هایی که سینه برجسته دارند، خیلی بیشتر مورد توجه مردها هستند. به این جهت، تصمیم گرفته‌ام فردا سینه پیراهنم را با چهار دستمال پر کنم که بیشتر به زن‌های بزرگ شبیه باشم. درواقع، من بزرگ شده‌ام، اما هنوز خوب پیدا نیست.

در نوامبر سال گذشته، چهارده سالم تمام شده است و پاپا، به مناسبت جشن تولدم، یک دفتر قشنگ یادداشت به من هدیه کرده است. البته حیف است که این صفحه‌های سفید قشنگ را سیاه کنم. این دفتر به شکل جعبه ساخته شده است و در آن با کلید بسته می‌شود. هیچ‌کس، حتی خواهرم ژولی از آنچه روی صفحات آن نوشته شود مطلع نخواهد شد. این آخرین هدیه پاپای خوب من است ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 هانيه سالاري:  روایت بسیار دلنشینی است. خواننده با دفترخاطرات دزیره روبروست که در عین حال زندگی ناپلئون رو هم به تصویر میکشه. پیشنهاد می‌کنم بخونین.