شناسنامه محصول
زندگانی من و روزگار سخت
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

زندگانی من و روزگار سخت

(My Life and Hard Times)
نویسنده: جیمز تربر (James Thurber)
ترجمه: حسن هاشمی میناباد
ناشر: نشر نو
سال نشر: 1398 (چاپ 1)
قیمت: 28000 تومان
تعداد صفحات: 177 صفحه
شابك: 978-600-490-164-0
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'زندگانی من و روزگار سخت':

زندگانی من و روزگار سخت مجموعه‌ای است از حوادث طنزآمیز پر آب‌وتاب از دورۀ تازه‌جوانیِ جیمز تِربِر و ماجراهای غریب خانوادۀ نامتعارفش. نویسنده در توصیف یک ماجرا به منظور افزودن چاشنی خنده از این شاخ به آن شاخ می‌پرد و حوادث غریبی را نقل می‌کند که بر شگفتی رویدادها و شخصیت‌ها پرتو می‌افکند. ارنست همینگوی، تی. اس. الیوت، آگدن نَش، و دوروتی پارکر از ستایشگران سرسخت این کتاب بوده‌اند.
جیمز تربر را که ملقب به "میراث آمریکا" است بیشتر با داستان‌های کوتاهش، که عمدتاً در نشریۀ معتبر ادبی نیویورکر چاپ می‌شد، و طرح‌های کارتونی‌اش می‌شناسند. از او به‌عنوان دومین طنزپرداز بزرگ آمریکا، بعد از مارک تواین، یاد می‌شود. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"بنوتونو چلینی گفته که آدم قبل از این‌که به‌کار بس خطیر نوشتن داستان زندگی‌اش دست بزند باید دست‌کم چهل‌سالش باشد. این را هم‌ گفته که کسی که زندگی‌نامه‌اش را می‌نویسد در زندگی‌اش باید کار درست‌ودرمانی کرده باشد. امروزه‌روز هر کسی که صاحب یک دستگاه تایپ است برای قواعد بدیع استادان کهن تره هم خرد نمی‌کند. من خودم آش دهن‌سوزی نیستم و کار کارستانی نکرده‌ام و هنری ندارم غیر از زدن قوطی خالی آبجوی زنجبیلی با قلوه‌سنگ از فاصله سی‌قدمی که به نظر خودم محشر است، اما بعضی از رفقا می‌گویند قضاقورتکی است. تازه چهل‌سالم هم نیست ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!