شناسنامه محصول
مرغ سحر: خاطرات پروانه بهار

مرغ سحر: خاطرات پروانه بهار

نویسنده: پروانه بهار 
ناشر: جهان کتاب
سال نشر: 1400 (چاپ 3)
قیمت: 88000 تومان
تعداد صفحات: 272 صفحه
شابك: 978-600-8967-22-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 5 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'مرغ سحر: خاطرات پروانه بهار':

... کتاب داستان سفر پروانه بهار، دختر جوانی است که در خانه پدری فرهیخته و ظلم‌ستیز (محمدتقی بهار، ملک‌الشعرا) و مادری توانا (سودابه صیرفی-بهار) دیده به جهان می‌گشاید. به دلیل بیماری هولناک پدر، پروانه این مجال را می‌یابد که همراه او به سفر برود و جهان خارج از مرزهای ایران را کشف کند.
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"در بیشتر ممالک متمدن دنیا، وقتی یک هنرمند معروف فوت می‌کند، دولت خانه و آثار باقی‌مانده از او را می‌خرد و آن را به صورت موزه در اختیار آیندگان قرار می‌دهد تا میراثی باشد برای نسل‌های بعد. متاسفانه بعد از درگذشت پدرم، چون وضع مالی خانواده اجازه حفظ آن گنجینه را نمی‌داد، مادرم از دولت تقاضای خرید آن را کرد، ولی ترتیب اثر داده نشد و او به‌ناچار تمام آنها را به معرض فروش گذاشت تا بتواند ادامه حیات بدهد. خانه‌ای و باغی و کتابخانه باارزشی که با زحمت فراهم آمده بود و هر گوشه آن اثری و ردپایی از پدر داشت.
راجع به پدر بسیار بررسی و کار شده است. دیوان او آیینه تمام‌نمای زندگی و مبارزات اوست، اما از زندگی داخلی او کمتر سخن رفته است. من به این موضوع خواهم پرداخت؛ به زندگی‌مان، خواهران و برادران، مادرم و خلاصه آنچه درون چاردیواری خانه‌مان وجود داشت و می‌گذشت ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!