بخريد و بخوانيد ...
جنون گردآوری هنر معاصر

جنون گردآوری هنر معاصر

نویسنده: مری روزل، ایتن واگنر، تیا واگنر، ... 
ترجمه: گلی امامی، مریم مجد، سهراب مهدوی
ناشر: نشر نظر
سال نشر: 1398 (چاپ 1)
قیمت: 80000 تومان
تعداد صفحات: 184 صفحه
شابك: 978-600-152-278-9
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'جنون گردآوری هنر معاصر':

گروهی از علاقه‌مندان خرید آثار هنری همواره با این سوال مواجه هستند که اثر هنری تا چه میزان در حکم سرمایه قابل اتکاست. برای آن‌دسته از خریداران آثار هنری که آثار را تنها برحسب علایق شخصی نمی‌خرند و امیدوارند در آینده، ترجیحا آینده‌ای نزدیک، سرمایه‌هایشان تضمین شود و در نوسانات اقتصادی به این آثار در حکم پشتوانه‌هایی جدی همانند دارایی‌هایی مثل ملک و زمین می‌نگرند، این کتاب مرجع موثقی‌ست.
مجموعه‌داری در ایران امری نسبتا نوپاست - چه نزد مجموعه‌دارانی که آثار را با نگاه اقتصادی جمع‌آوری می‌کنند و چه نزد آن‌دسته که طی چند دهه‌ی اخیر تعداد قابل توجهی اثر را برحسب میل و سلیقه‌ی شخصی تهیه و نگه‌داری کرده‌اند. این سوال کلیدی همواره پیش روی آن‌ها و البته جامعه قرار دارد که، در نهایت، آثار هنری در کشوری مثل ایران چه جایگاهی پیدا خواهند کرد؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"خرید اثر هنری اساس مجموعه‌داری است، خواه این خرید از دلال آثار هنری یا گالری‌دار یا حراج‌خانه باشد، خواه مستقیما از خود هنرمند، خواه به هر روش دیگری. گاهی خرید پس از سال‌ها جست‌وجوی اثر هنری انجام می‌شود و گاهی در چشم‌به‌هم‌زدنی. در وضعیت‌های گوناگون، این روند شاید اعصاب‌خردکن باشد و شاید لذت‌بخش؛ اما اغلب، ترکیبی است از هر دو.
مدیریت صحیح مجموعه‌ی هنری از مرحله‌ی خرید آغاز می‌شود. خود همین‌که تشخیص بدهیم چه‌چیزی را از چه‌کسی و با چه‌قیمتی بخریم شمی است که طی زمان پرورده می‌شود. اغلب مجموعه‌داران فقط برای سرمایه‌گذاری خرید نمی‌کنند، اما بیشتر آن‌ها، حداقل می‌خواهند بدانند قیمت اثر چه تناسبی با ارزش آن دارد و به‌جا سرمایه‌گذاری می‌کنند یا نه ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!