بخريد و بخوانيد ...
ان لمتون در عرصه علم و سیاست

ان لمتون در عرصه علم و سیاست

نویسنده: جان گرنی 
ترجمه: کاوه بیات
ناشر: جهان کتاب
سال نشر: 1398 (چاپ 1)
قیمت: 90000 تومان
تعداد صفحات: 137 صفحه
شابك: 978-600-8967-18-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'ان لمتون در عرصه علم و سیاست':

ان سوینفورد لمتون (2008-1912) یکی از ایران‌شناسان مهم عصر ماست. از آثار و تحقیقات بسیار برجای مانده از او تنها تعداد اندکی به فارسی ترجمه شده است. نوشته حاضر از دکتر جان گرنی، از دیگر ایران‌شناسان صاحب‌نام عصر ما، تصویر گویا و جامعی از زندگی و آثار وی به دست می‌دهد.
ان لمتون در کنار جایگاه علمی خود، جایگاهی سیاسی نیز داشت؛ جایگاهی که مقدمات اصلی و اولیه آن در پی انتصابش به سمت وابسته مطبوعاتی سفارت بریتانیا در تهران، در پی شروع جنگ جهانی دوم، فراهم آمد و در مراحل بعد از جنگ و پایان همکاری رسمی او با وزارت امور خارجه بریتانیا نیز کماکان محفوظ و برقرار ماند. اگرچه تا دسترسی به اسناد و مدارک مربوط به این بخش از زندگی لمتون از کم و کیف این جایگاه تصویر دقیقی نمی‌تواند به دست داد، با این حال از پاره‌ای از یادداشت‌ها و گزارش‌های برجای‌مانده از او دست‌کم از نوع نگاه وی به ایران معاصر می‌توان شمه‌ای ارائه کرد که در این بررسی نیز مورد توجه بوده است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 مژگان حسيني:  کتابی خواندنی ومشحون از اطلاعات جالب بود که علاوه بر آشنا کردن خواننده با یک شخصیت محقق و ایران دوست، حال و هوا و مناسبات جامعه و سیاستگذاران اصلی آن دوره تاریخی را هم به نوعی معرفی می‌کند.