شناسنامه محصول
فهم فلسفه سیاسی در بستر زندگی اجتماعی
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

فهم فلسفه سیاسی در بستر زندگی اجتماعی

(Understand Political Philosophy)
نویسنده: مل تامسون (Mel Thompson)
ترجمه: نرگس تاجیک نشاطیه
ناشر: پگاه روزگار نو
سال نشر: 1398 (چاپ 1)
قیمت: 38000 تومان
تعداد صفحات: 326 صفحه
شابك: 978-600-97298-7-6
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'فهم فلسفه سیاسی در بستر زندگی اجتماعی':

فلسفه سیاسی با موضوعات و مفاهیم اساسی‌ای از جمله عدالت، آزادی، حقوق و در مجموع "زندگی خوب" چنانچه به‌مثابه رشته‌ای انتزاعی نگریسته شود از حوزه ذهن و ایده فراتر نخواهد رفت؛ اما وقتی سخن از "فهم فلسفه سیاسی در بستر زندگی اجتماعی" است نه تنها زندگی خوب به‌طور ملموس در ارتباط با ارزش‌ها و سنت‌های جامعه قرار می‌گیرد بلکه موضوعات اساسی فلسفه سیاسی چنان با زندگی عملی عجین می‌شوند که ارزش‌گذاری‌ها را پشت سر گذاشته و فارغ از سوگیری، راه را برای توصیف مواجهه این موضوعات به‌عنوان شالوده بحث سیاسی با افراد و زندگی اجتماعی می‌گشاید. تلاش نویسنده در کتاب حاضر حرکت در این مسیر با استفاده از نمونه‌های متعدد مسائل مورد چالش در جوامع مختلف است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل دوم کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"داشتن نوعی تصور از چیستی زندگی خوب برای فلسفه سیاسی، موضوعی بنیادی است. مردم به این دلیل در مورد انصاف، یا برابری، یا عدالت سخن می‌گویند که می‌خواهند با آنها درست رفتار شود و بتوانند خوب زندگی کنند. پرسش اساسی فلسفه سیاسی این است: چه نوع ساختار سیاسی مردم را قادر می‌سازد، خوب زندگی کنند؟
اگر ما معنای زندگی خوب را ندانیم و ایده‌ای در مورد چیزهایی که با استفاده از بیشترین ظرفیت ممکن آنها، مردم را قادر به زندگی می‌کند، نداشته باشیم، هیچ امید یا مبنایی برای ارزیابی جنبه‌های سیاسی زندگی نخواهیم داشت، زیرا سیاست به‌خودی‌خود هدف نیست، بلکه وسیله‌ای برای رسیدن به یک هدف، و آن هدف هم زندگی خوب است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!