بخريد و بخوانيد ...
مزرعه حیوانات (قلعه حیوانات)
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

مزرعه حیوانات (قلعه حیوانات)

(Animal Farm)
نویسنده: جورج اورول (George Orwell)
ترجمه: صالح حسینی
ناشر: دوستان
سال نشر: 1399 (چاپ 11)
قیمت: 22000 تومان
تعداد صفحات: 158 صفحه
شابك: 978-964-6207-20-2
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 58 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.51 امتیاز با رای 83 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'مزرعه حیوانات (قلعه حیوانات)':

حیوانات یک مزرعه به دلیل ظلم و استثمار صاحب مزرعه بر ضد او می‌شورند و مزرعه‌دار را از ملک خود بیرون می‌کنند. در نبود مزرعه‌دار حکومت جدیدی برپا می‌شود و هریک از حیوانات مسئولیتی را در اداره مزرعه برعهده می‌گیرد. در این میان خوک‌ها (به دلیل هوش بالایشان) مدیریت و هدایت مزرعه را به دست می‌گیرند. اما در حکومت جدید خیلی زود توطئه و دسیسه، همراه با بهره‌کشی و تعدی به حقوق حیوانات ظهور می‌کند و سیستمی که آرمان‌گرایانه با نام آزادی پا گرفته بود شکلی مخوف به خود می‌گیرد ...
در صفحه 129 داستان می‌خوانیم:
"... هرچند مزرعه پررونق‌تر از قبل به نظر می‌رسید، حال و روز خود حیوانات به غیر از خوکان و سگان بهتر نشده بود. شاید تا اندازه‌ای دلیلش این بود که تعداد خوکها و سگها زیاد بود. البته اینطور نبود که خوکان و سگان اصلا دست به سیاه و سفید نزنند، بلکه بفهمی نفهمی کار هم می‌کردند. اسکوییلر همیشه خدا به حیوانات می‌گفت کار نظارت و اداره مزرعه که تمامی ندارد. بیشتر کار ما طوری است که شما عقلتان به این چیزها قد نمی‌دهد. مثلا ما خوکها باید هر روز خدا روی چیزهای سری که به آنها "پرونده"، "گزارش"، "صورتجلسه" و "یادداشت" می‌گویند ساعتها کار کنیم. کاغذهای بزرگی را باید با دقت از نوشته سیاه کنیم و همین که پر از نوشته شد در تنور می‌سوزانیم. این کار به صلاح مزرعه است. با این حال از کار و بار خوکان و سگان مواد غذایی بدست نمی‌آمد. تعدادشان هم که خیلی زیاد بود و همیشه خدا هم اشتهایشان خوب بود.
زندگی بقیه حیوانات تا آنجا که خودشان به یاد داشتند ذره‌ای تغییر نکرده بود. معمولا گرسنه بودند، روی مشتی از کاه می‌خوابیدند، از برکه آب می‌خوردند و در مزرعه جان می‌کندند. زمستانها سرما امانشان را می‌برید و تابستان‌ها از دست مگس‌ها کلافه می‌شدند. بعضی اوقات پیر و پاتال‌های مزرعه هرچه زور می‌زدند بلکه یادشان بیاید که روزهای اول بعد از شورش که تازه جونز را بیرون انداخته بودند، حال و روزشان بهتر بود یا امروز، فایده نداشت که نداشت. چیزی به خاطرشان نمی‌رسید. اصلا چیزی نداشتند که زندگی امروزی خودشان را با آن مقایسه کنند. فقط آمار و ارقام اسکوییلر بود که نشان می‌داد همه چیز دارد بهتر و بهتر می‌شود ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 الهه سعادتي:  بسیار بسیار کتاب قشنگ و ملموسی بود.

 هادي سيوف:  درسته که کتاب کوتاهی بود ولی به نظر من که خیلی خوب بود و چقدر درست سرگذشت برخی انقلاب‌ها رو به تصویر کشیده بود. البته داستان در نقد انقلاب روسیه و به قدرت رسیدن استالین بود.

 اسفندیار کبیر:  کتابی با حجم کوچک اما به مفهوم و معنی بزرگ و اتفاقاتش آشنا بود برام

 زهرا محمودی:  کتاب بسیار خواندنی برای تمام قرون .. این داستان با اینکه در مورد جامعه کمونیستی هستش اما احساس می‌کنیم که هنوز هم ان وضعیت ادامه داره فقط اسم‌اش عوض شده

 عرفان ضیایی:  خواندن کتاب را با این اثر زیبای اورول شروع کردم. بسیار عالی، نثری روان، با مضمون سیاسی اجتماعی تا حالا سه بار این کتاب رو خوندم.

 مژگان چايچيان:  خوكهايى كه سرپرستى مزرعه را بر عهده مي‌گيرند و روى سرپرست قبلى را سفيد مي‌كنند، روياهاى كمونيسم!!

 اسما زنگنه:  دوست داشتم. بسیار زیبا ونمادین

 مهسا درخشانی:  خیلی جالب بود

 حمید عبدل‌نژاد:  کتاب بسیار خوبیه.
این کتاب رو به خیلی از کسایی که اهل مطالعه نبودن دادم و راضی بودن. این داستان سرگذشت خیلی از جوامع انقلابی رو نشون میده. آدم یاد می‌گیره که با تفکر باید خیلی از حرف و کارهای سیاست مدارا رو قبول کرد.

 زهرا آقایی:  خیلی این کتاب را دوست داشتم. عالی بود.

 ابوالفضل بيات:  خواندنی و بدون_تاریخ مصرف

 امیر نوازنده:  کتابی فوق‌العاده و حتی شاید گویای حال تمامی انقلاب‌های دنیا

 هدي تقي‌پور:  از مترجم ديگه‌اي خوندم. بسيار تامل‌برانگيز و خيلي زياد هم ذات پنداري كردم!!!

 محمود اسلاميان:  یک فابل اسطوره‌ای در قالب کتاب معاصر با بن‌مایه‌ی به شدت سیاسی ... نمی‌دونم درباره‌ی نقاشی مربع سیاه مالویچ می‌دونید یا نه؟ یه مربع سیاه ساده توی قاب ساده توی یک گالری در مسکو که گفته میشه تفسیرهای سیاسی زیادی از اون شده ... مزرعه‌ی حیوانات هم همین جوره. تفسیرها از این کتاب به همه‌ی مکاتب سیاسی می‌خوره و به نوعی همه رو راضی می‌کنه، حتی دیکتاتورها رو!

 افشین اسکندری:  جالب بود واقعا اما باید برای فهمیدن واقعی کتاب مقداری سیاست هم دانست بنظرم و حتی مکتب‌ها رو شناخت چون بنظرم المان‌هایی از هر مورد رو استفاده کرده بود.

 رامین نصیری‌فرد:  کتابی برای تمام زمانها که هر نسلی شاهد واقعیات نهفته در آن بوده است.

 مریم علیدادی:  کتابی بود که هرچی بیشتر میخوندمش بیشتر میفهمیدمش واقعا خوب بود

 رضا پوراکبری:  عالی بود

 محدثه قربان صباغ:  جالب بود مزرعه حیوانات مثال ظریفی از روابط انسانها است ....