بخريد و بخوانيد ...
جاده ابریشم (از ایران چه می‌دانم؟ - 90)

جاده ابریشم (از ایران چه می‌دانم؟ - 90)

نویسنده: ناصر تکمیل همایون (Nasser_Takmil_Homayoun)
ناشر: دفتر پژوهشهای فرهنگی
سال نشر: 1396 (چاپ 2)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 121 صفحه
شابك: 978-964-379-192-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 1 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'جاده ابریشم (از ایران چه می‌دانم؟ - 90)':

مجموعه "از ایران چه می‌دانم؟"، با رویکردی دایره‌المعارف‌گونه تلاش می‌کند تا در هرمجلد خود اطلاعاتی جامع درباره یک موضوع مرتبط با "ایران" در اختیار خواننده خود قرار دهد.
در فصل‌های مختلف این کتاب درباره این موضوع‌ها می‌خوانیم: "زمینه‌های پژوهش درباره جاده ابریشم"، "پدید آمدن راه‌ها و نام و نشان جاده ابریشم"، "خاستگاه ابریشم و نوغان‌کاری"، "جاده‌های زمینی ابریشم"، "راه‌های دریایی ابریشم"، "راهداری و کاروانسراها"، "تکوین فرهنگ و تمدن در جاده ابریشم"، "جاده ابریشم در تاریخ ایران دوره اسلامی".
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"بررسی راه‌ها (مسالک) و شناخت شهرها و مساکن و روستاها (بلدان و ممالک) از کهن‌ترین ایام مورد توجه بوده و شاید بتوان گفت از آغاز ایجاد راه‌ها، کالبدشناسی و شیوه‌های بهره‌وری و آشنا ساختن رهروان (جهانگردان و بازرگانان) از انواع راه‌ها و طول و عرض آنها نیز در معرض بررسی و مطالعه قرار گرفته است.
جاده‌های ایران‌زمین در پهنه کوهستان‌ها، دشت‌ها، کویرها و ریگزارها مانند شاهراه ورارود (ماوراءالنهر) تا میان‌رودان (بین‌النهرین) و جاده شاهی، راه ادویه (فلفل) و ... همواره در محک شناخت قرار داشته و به لحاظ امنیت و رفاه و تسهیلات گوناگون توجه ویژه به آنها معطوف شده است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!