بخريد و بخوانيد ...
جادوگرها
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

جادوگرها

(The Witches)
نویسنده: رولد دال ( Roald Dahl)
ترجمه: محبوبه نجف‌خانی
ناشر: افق
سال نشر: 1401 (چاپ 11)
قیمت: 74000 تومان
تعداد صفحات: 225 صفحه
شابك: 978-964-369-809-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 56 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (4.5 امتیاز با رای 4 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'جادوگرها':

مامان‌بزرگ دوست دارد درباره‌ی جادوگرها حرف بزند. جادوگرهای واقعی، خطرناک‌ترین موجودات روی کره‌ی زمین هستند. آن‌ها بیش از همه، از بچه‌ها بدشان می‌آید و برای سربه‌نیست کردن آن‌ها، هر جادویی بلندند.
نوه‌ی مامان‌بزرگ با دقت به داستان‌های او گوش می‌دهد تا اگر روزی با جادوگرها روبه‌رو شد از خودش دفاع کند ... و اتفاقا روزی با آن‌ها روبه‌رو می‌شود. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"قبل از هشت سالگی، من خودم دوبار با جادوگرها برخورد داشتم؛ از اولی جان سالم به در بردم، ولی بار دوم به‌اندازه‌ی بار اول خوش‌شانس نبودم. بلاهایی سرم آمد که وقتی ماجرایش را بشنوید، احتمالا جیغ‌تان درمی‌آید. کاریش نمی‌شود کرد. حقیقت را باید گفت. راستش، اگر من هنوز این‌جا هستم و دارم با شما حرف می‌زنم (هرچند که شاید ظاهرم عجیب باشد) کاملا مدیون مادربزرگ بی‌نظیرم هستم.
مادربزرگ من اهل نروژ بود. نروژی‌ها خیلی چیزها درباره‌ی جادوگرها می‌دانند چون نروژ جنگل‌های انبوه و کوهستان‌های بسیار سردی دارد. اولین جادوگرها از آن‌جا پیدای‌شان شد. پدر و مادرم هم نروژی بودند، ولی چون پدرم در انگلستان کار می‌کرد، من آن‌جا به دنیا آمده و به مدرسه‌ی انگلیسی رفته بودم. ما دوبار در سال، یک‌بار عید کریسمس و یک‌بار تابستان، برای دیدن مادربزرگم به نروژ برمی‌گشتیم ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 زهرا قربانی:  این کتاب از اون دسته کتاب‌هاست که هم بچه‌ها و هم بزرگها باید بخونن بچه‌ها برای اینکه بچگی‌شون براشون خاطره بشه و بزرگ‌ها برای اینکه به یاد بیارن بچگی‌شون رو

 سها اریش:  جالبه

 پروین فطرس:  از دوست‌داشتنی‌ترین کتاب‌هاییست که تو دوران بچگی خوندم. قلم رولد دال خیلی دوست داشتنیه

 ژاله فراهاني:  رولد دال نویسنده‌ای است که هرگز کودکی خود را فراموش نکرده است. می‌دانم که نوشتن برای بچه‌ها به مهارت و ظرافت و آداب‌دانی خاصی نیاز دارد اما در خواندن داستان‌های این نویسنده هرگز احساس نکرده‌ام مهارت یا تکنیکی تصنعی و از پیش‌آموخته، در جریان باشند. رولد دال کودک بسیار باهوشی است که زاویه دید کاملا متفاوتی به ماجراهای عجیب و خیال‌انگیز و در عین حال عمیق زندگی دارد. اینکه هر لحظه تمام قانون‌های فکری شما من جمله مهربانی مادربزرگتان که اگر بداخلاقی هم می‌کند باز نمی‌شود به آن شک کرد- به هم بریزند و کلا وارونه شوند. اینکه زندگی هر لحظه برگ ‌ای پنهان و همیشه نه چندان خوشایندی برای رو کردن در بازی زنده بودن شما دارد. رولد دال را به خاطر بارها و بارها شگفت‌زده شدنم، بسیار دوست دارم.