بخريد و بخوانيد ...
چلنجر دیپ
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

چلنجر دیپ

(Challenger Deep)
نویسنده: نیل شوسترمن (Neal Shusterman)
ترجمه: مرضیه ورشوساز
ناشر: پرتقال
سال نشر: 1400 (چاپ 5)
قیمت: 83000 تومان
تعداد صفحات: 312 صفحه
شابك: 978-600-8347-98-9
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'چلنجر دیپ':

کیدن بوش به موازات دنیای معمولی که همگان می‌بینند، شاهد دنیای دیگری است که در ذهن او جریان دارد. او صداهایی می‌شنود و رویاهایی می‌بیند، که دیگران از وجود آن بی‌خبرند. در یکی از این رویاها او با یک ناخدای کشتی ملاقات می‌کند و تصمیم می‌گیرد با آن‌ها به عمق گودال ماریانا سفر کند. حکایت کیدن بوش در این همراهی، حکایت سفر به اعماق تاریک و تنگ ذهن و در نهایت تلاش برای رهایی از سیاهچاله‌های درون است. نویسنده با تجربه‌ی منحصربه‌فردی که از این‌گونه سفرهای درونی دارد، شما را به دنیایی سراسر تجربه و همذات‌پنداری فرامی‌خواند تا با این همدلی بی‌نظیر، بتوانید از پس سفرهای سیاه و تاریک ذهنی خود با موفقیت برآیید. (برگرفته از توضیحات کتاب در وب سایت انتشارات پرتقال)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"دو چیز را می‌دانی. یک: آن‌جا بوده‌ای. دو: محال است آن‌جا بوده باش. این دو واقعیت ناسازگار مثل توپ هستند و تو مثل شعبده‌بازها باید بلد باشی مدام دست‌به‌دستشان کنی. توپ سوم را هم لازم داری تا گردش توپ‌ها روان‌تر شود. توپ سوم زمان است که خیلی تندتر و دیوانه‌وارتر از چیزی که همه‌ی ما خیال می‌کنیم، می‌دود.
ساعت پنج صبح است. این را می‌دانی چون یک ساعت باتری‌خور روی دیوار اتاقت هست و آن‌قدر بلند تیک‌تیک می‌کند که بعضی وقت‌ها مجبوری صدایش را با بالش خفه کنی. با این‌که این‌جا پنج صبح است، یک جای دیگر توی چین پنج بعدازظهر است و همین ثابت می‌کند اگر با دید جهانی به واقعیت‌های ناسازگار نگاه کنی، قابل فهم می‌شوند. البته حالا دیگر فهمیده‌ای فرستادن افکارت به چین همیشه هم خوب نیست.
خواهرت توی اتاق کناری خواب است و پدر و مادرت توی دوتا اتاق آن‌طرف‌تر. پدرت خروپف می‌کند. تا چند لحظه‌ی دیگر مادرت آن‌قدر بهش سقلمه می‌زند که وادارش کند غلت بزن، بعد خروپف قطع می‌شود؛ شاید تا وقتی آفتا بزند. همه‌ی این‌ها طبیعی است و حسابی باعث آرامش می‌شود ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!