شناسنامه محصول
فرزندان ایرانیم

فرزندان ایرانیم

نویسنده: داوود امیریان 
ناشر: سوره مهر
سال نشر: 1398 (چاپ 28)
قیمت: 28000 تومان
تعداد صفحات: 188 صفحه
شابك: 978-964-471-533-4
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'فرزندان ایرانیم':

کتاب روایت/خاطرات طنز نویسنده است از دوران نوجوانی خود که بصورت بسیجی برای رفتن به جبهه ثبت‌نامه کرده و به همین خاطر ناچار به گذراندن یک دوره آموزش نظامی به همراه دیگر دوستان و هم‌قطارانش شده است.
فصل اول داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"در شناسنامه به شماره‌ی 2567 صادره از کرمان آمده که من در تاریخ پنجم فروردین هزار و سیصد و چهل و نه در کرمان به دنیا آمده‌ام؛ اما چرا کرمان؟
پدرم بهمن، تبریزی است. او در پانزده سالگی - به هنگام جنگ جهانی دوم - از دست نامادری سوار بر قطاری متعلق به ارتش سرخ روسیه می‌شود و ... در قطاری که صدها راس گوسفند و بز و جعبه‌های مواد غذایی و مهمات جا گرفته است. بهمن پنهانی به تهران می‌رسد و در شهری که پادشاهش از ترس متفقین فلنگ را بسته و فرزند گیج و ترسویش به‌تازگی با کمک دول غرب بر اریکه قدرت تکیه داده، به کار در طباخی و قهوه‌خانه‌ها مشغول می‌شود. چند سالی هم به دوره‌گردی و دست‌فروشی می‌افتد. جیوه در تیزاب می‌ریزد، آب ورشو می‌سازد و ظرف‌های مردم را سفید می‌کند. مدتی هم در شالیزارهای گیلان کار می‌کند تا اینکه به همدان می‌رسد. در کاروانسرایی قدیمی که از عهد شاه‌عباس به جا مانده، ساکن می‌شود. او رد آنجا با خانواده‌ای آشنا می‌شود که دختری دم‌بخت به نام مریم‌سادات دارند. بهمن به‌زودی می‌فهمد که مریم‌سادات از دست ناپدری در عذاب است ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!