بخريد و بخوانيد ...
پخمه

پخمه

نویسنده: عزیز نسین (Aziz Nesin)
ترجمه: رضا همراه
ناشر: نیماژ
سال نشر: 1398 (چاپ 4)
قیمت: 39000 تومان
تعداد صفحات: 264 صفحه
شابك: 978-600-367-196-6
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 15 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3 امتیاز با رای 3 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'پخمه':

قهرمان داستان انسانی ساده‌لوح است که در موقعیت‌های مختلف اجتماعی مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد. او تلاش می‌کند با صداقت کودکانه‌اش راهی برای زندگی در جامعه‌ای که مردمانش مزور و فریبکار هستند باز کند. اما تلاشش هربار در مواجهه با چنین آدم‌هایی به شکست در موقعیت‌های زندگی می‌انجامد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"اصرار نداشته باشید بدانید چرا سر و کار من به زندان افتاد، هرچه بود دست و بالم بند شد و تا آمدم به خودم بجنبم مرا از پله‌ها پایین فرستادند! و از مخلص با همه‌ی اهن و تولوپ و اسم و رسم، عکس‌برداری و انگشت‌نگاری کردند و بعد هم مثل ظرف آشغال که خانم‌ها از لای در دست رفتگر می‌دهند، بنده را هم تحویل بند دادند!!!
نمی‌دانم شما هم این منظره را دیده‌اید؟ سابقا بچه‌های شیطان و بازیگوش گربه‌ای را توی کیسه‌ای می‌انداختند و مدتی دور سرشان توی هوا چرخ می‌دادند، بعد گربه را از کیسه بیرون می‌آوردند و موشی جلوی او می‌انداختند. گربه‌ی بی‌چاره چنان گیج و منگ بود که تا مدتی حتی موش را نمی‌دید و به او توجه نمی‌کرد!!!
آن روز هنگامی که من وارد کریدور زندان شدم این حالت عینا در وجودم پیدا شد. به‌قدری ناراحت و گیج بودم که حتی حرف‌های دو سه نفری را که اطرافم جمع شده بودند و به من دل‌داری می‌دادند، نمی‌شنیدم ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!