شناسنامه محصول
پرواز بر فراز آشیانه فاخته
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

پرواز بر فراز آشیانه فاخته

(One Flew Over the Cuckoo's Nest)
نویسنده: کن کیسی (Ken Kesey)
ترجمه: سعید باستانی
ناشر: هاشمی
سال نشر: 1399 (چاپ 5)
قیمت: 95000 تومان
تعداد صفحات: 368 صفحه
شابك: 978-964-7199-09-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 110 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (3.72 امتیاز با رای 18 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'پرواز بر فراز آشیانه فاخته':

ورود بیمار تازه‌ای به نام مک‌مورفی به یک تیمارستان، نظم و قانون آهنین آنجا را بر هم می‌زند. مک‌مورفی که برای فرار از زندان خودش را به دیوانگی زده است با مشاهده‌ی بی‌عدالتی‌های دست‌اندرکاران تیمارستان در حق بیماران، شروع به مبارزه با مدیران این مجموعه ترسناک می‌نماید. رفتار او کم‌کم بر روی بقیه‌ی بیماران نیز تاثیر می‌گذارد و موجب مقابله‌ی جمعی آنها با پرستاران و سرپرست تیمارستان می‌شود.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"آنجا هستند.
سیاه‌پوست‌های سفیدپوش پیش از من بلند شده‌اند تا قبل از اینکه بتوانم سر بزنگاه مچشان را بگیرم، همه آثار همجنسبازی‌هایشان را از میان بردارند. وقتی از آسایشگاه بیرون می‌آیم، هر سه دارند جارو می‌کشند. نفرت از عنقهای منکسرشان می‌بارد؛ نفرت از همه چیز، از زمان، از اینجا، از آدمهایی که با آنها سر و کار دارند. وقتی از همه چیز به این حد متنفرند، چه بهتر که مرا نبینند. با گیوه‌هایم دزدکی و به آرامی غبار از کنارشان می‌گذرم. ولی آنها وسایل حساس مخصوصی دارند که هراس مرا نشان می‌دهد. ناگهان هر سه نگاههایشان را به من می‌دوزند، چشمهایشان مانند لامپهای یک رادیوی قدیمی که از پشت دستگاه برق بزند، در آن صورتهای سیاه می‌درخشد ... "

اطلاعات بیشتر در مورد این کتاب را می‌توانید در اینجا بیابید.

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 مهديه نوروزيان:  این کتاب به پیچیده ترین مسائل در رویارویی انسان و جامعه پرداخته است و همینطور این کار را در قالب داستانی بسیار جذاب انجام داده است.

 فربد عالمي:  واقع‌بینانه‌تر که نگاه کنیم ما هم دیوانه‌ای هستیم در پوشش تعقل با صفات و نیک و بد فرا از دنیای کاملا سادگی، آری شاید باید جایی کر باشیم برای اینکه بشنویم آنچه دیگران نباید بشنوند، شاید جایی باید جسورانه مبارزه کرد آنجا که همه دستها بالاست و گاهی هم باید با قایقی به دریا زد برای صید ماهی بلکه آن ماهی بزرگ بود.

 محسن يوسف‌پور:  کتاب بسيار زيبايي بود. ترجمه اش روان و جذاب بود. خصوصا در شرايطي که اين روزها داريم خواندنش لذت بخش بود. نمره اي که به اين کتاب مي دهم چيزي بين چهار و پنج است