بخريد و بخوانيد ...
خاطرات سفیر

خاطرات سفیر

نویسنده: نیلوفر شادمهری 
ناشر: سوره مهر
سال نشر: 1401 (چاپ 88)
قیمت: 98000 تومان
تعداد صفحات: 223 صفحه
شابك: 978-600-03-0585-7
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 2 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'خاطرات سفیر':

دانشجوی مسلمان ایرانی (که در اکثر معرفی‌های کتاب بر "محجبه" بودن او تاکید شده!) برای ادامه تحصیل به فرانسه می‌رود و در پایتخت این کشور اروپایی خود را در جایگاهی می‌بیند که باید به معرفی کشورش و دفاع از عقاید مذهبی‌اش بپردازد. بنابراین بازی کردن در نقش "سفیر" ایران را می‌پذیرد و با اهالی پاریس به بحث و فحص درباره عقاید و سبک زندگی‌اش می‌پردازد.
کتاب از قرار قبل از انتشار بصورت یادداشت‌هایی در وبلاگ نویسنده بصورت الکترونیکی منتشر شده بوده است.
مطالب کتاب با این جملات آغاز می‌شوند:
"... القصه! به عنوان دانشجوی ممتاز، موفق به دریافت بورس دوره دکترا در رشته طراحی صنعتی شدم. علاقه شخصی و بررسی‌های مطالعاتی پیرامون موضوع رساله‌ام من را در انتخاب کشور فرانسه مطمئن‌تر کرد و سرانجام راهی پاریس شدم.
دوران تحصیل، جدای از آموزه‌های علمی و دانشگاهی، تجربیات زندگی اجتماعی را هم همراه دارد؛ طوری که گاهی می‌بینی آن‌قدر که در مورد دوم خیر و برکت هست در مورد اول نیست. برای من، که "طراحی صنعتی" را بسیار دوست داشتم، چندین سال مطالعه در این حیطه و شاخه‌های مرتبط با آن به خودی خود جذاب و انگیزه‌بخش بود؛ اما مهم‌تر از آن این بود که پیش از مقطع دکترا یک دانشجوی فعال تشکیلاتی بودم و این همان بستری بود که به رشته‌ام سمت‌وسو می‌داد. فعالیت تشکیلاتی روی نگاهم به تکنولوژی و محصولات صنعتی تاثیر داشت و روی نگاهم به مصرف‌گرایی، به تاثیرات محصول، به موضوع مهم سبک زندگی، و ... و خود زندگی. این باعث می‌شد اتفاقات روزمره را به اندازه درس‌هایم جدی بگیرم و گاهی برایشان برنامه بریزم و هدفم فراتر از اتفاقی کوچک، مثل صرفا "گرفتن یک مدرک دکترا"، باشد ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!