بخريد و بخوانيد ...
شدن
اطلاعات كتاب در سایت آمازون

شدن

(Becoming)
نویسنده: میشل اوباما (Michelle Obama)
ترجمه: علی سلامی
ناشر: مهراندیش
سال نشر: 1400 (چاپ 59)
قیمت: 150000 تومان
تعداد صفحات: 570 صفحه
شابك: 978-600*6395-71-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 5 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 1 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'شدن':

کتاب روایتی از زندگی شخصی خانم اوباما، همسر اولین رئیس‌جمهور سیاه‌پوست آمریکا، قبل و بعد از ورود به کاخ سفید است. نویسنده در این کتاب با استفاده از شیوه‌ای روایی و صمیمانه خواننده را به دنیای خود دعوت می‌کند و تجربیاتی را شرح می‌دهد که سازنده شخصیت او بوده است؛ از دوران کودکی، در منطقه‌ای فقیرنشین در شیکاگو تا زمانی که بانوی اول آمریکا گردید. این کتاب سرگذشت زنی است که قدم‌به‌قدم با دشواری‌ها و موانع زندگی روبه‌رو می‌شود و با تلاش، صبوری، تدبیر و ایستادگی چشم به آینده‌ای روشن‌تر می‌دوزد و تسلیم بن‌بست‌های طبیعی، اجتماعی و نژادی نمی‌گردد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
مقدمه کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"وقتی بچه بودم، آرزوهایم ساده بودند. دلم می‌خواست یک سگ داشته باشم. دلم می‌خواست خانه‌ای داشته باشم که داخلش پله باشد - دو طبقه برای یک خانواده. به دلیلی نامشخص دلم می‌خواست به‌جای یک اتومبیل بیوک دودر که باعث شادی و مباهات پدرم بود، یک استیشن‌واگن چهاردر داشته باشم. عادت داشتم به همه بگویم وقتی بزرگ شدم، دلم می‌خواهد پزشک اطفال شوم. چرا؟ چون عاشق این بودم که دوروبرِ بچه‌های کوچک باشم و فورا متوجه شدم که بزرگ‌ترها از شنیدن این پاسخ خوشحال می‌شوند. آه، یک پزشک! چه انتخاب خوبی! در آن روزها مویم را دم‌اسبی درست می‌کردم و برای برادر بزرگ‌ترم رئیس‌بازی درمی‌آوردم و تمام تلاشم را می‌کردم تا در مدرسه نمره الف بگیرم. خیلی بلندپرواز بودم، اما دقیقا نمی‌دانستم چه هدفی را در زندگی دنبال می‌کنم. حالا فکر می‌کنم این یکی از سوالات بیهوده‌ای است که بزرگ‌ترها از بچه‌ها می‌پرسند: وقتی بزرگ شدی می‌خوای چه‌کاره بشی؟ انگار بزرگ شدن محدودیت زمانی دارد. انگار در یک برهه از زمان در زندگی‌ات برای خودت کسی می‌شوی و کار تمام است ..."

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 فاطمه گيوي:  میشل اوباما در کتاب شدن به موفقیت‌ها و ناکامی‌های زندگی خود اشاره می‌کنه. او مرزی میان زندگی شخصی و کاری خود درنظر نگرفته و تمام مسائل مربوط به زندگی را به طرزی صریح، بیان کرده. از نکات جالب کتاب میتونم به تصویر نسبتاً جذابی که از تلاش جامعه سیاه‌پوستان امریکا برای به دستیابی به سهم خودشون در ایالات‌متحده داشتند و دارند، رو ذکر کنم و همچنین اینکه تا به حال کتابی با موضوعیت همسران روسای جمهور آمریکا وجود نداشته و این کتاب اولین هستش و تاثیر مثبت حضور یک زن سیاه‌پوست بر زندگی مردم آمریکا در نقش همسر رئیس جمهور وقت رو بررسی میکنه ... در کل کتاب انگیزشی هستش.