بخريد و بخوانيد ...
تارا و مرغ دریایی‌اش

تارا و مرغ دریایی‌اش

نویسنده: جمال اکرمی 
ناشر: محراب قلم
سال نشر: 1397 (چاپ 4)
قیمت: 6000 تومان
تعداد صفحات: 40 صفحه
شابك: 978-600-413-378-4
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 3 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (تاكنون امتیازی به این كتاب داده نشده)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'تارا و مرغ دریایی‌اش':

تارا پسرک فقیر و ناشنوایی است که پدر و مادرش را از دست داده و تنها همدمش مرغ دریایی دست‌آموز اوست. در مراسم جشن ماهی‌گیری، بچه‌های هم‌سن و سالش همراه مردها به دریا می‌روند و او از همراهی با آن‌ها بازمی‌ماند. شب‌ هنگام دریا طوفانی است و قایق‌ها راه برگشت به ساحل را گم کرده‌اند. در این وضعیت، تاراست که باید با کمک مرغ دریایی‌اش به یاری مسافران دریا بشتابد ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

داستان با این جملات آغاز می‌شود:

"تارا نشست روی صخره‌ی ساحلی. زل زد به مرغ دریایی دست‌آموزش که روی امواج آرام دریا بال می‌کشید و گاه و بی‌گاه خودش را به آب می‌زد. تارا دست‌هایش را در هوا تکان داد. مرغ دریایی به طرفش بال کشید و بالای سرش چرخ زد. سایه‌ای کنار تارا قد کشید. رویش را برگرداند. بابا میرجان چوبدستی‌اش را لای شکاف صخره‌ها فروبرد، دست گذاشت روی شانه‌ی تارا و خودش را ولو کرد روی تخته سنگ.

- می‌بینم داری با مرغ دریایی‌ات خوش‌وبش می‌کنی.

تارا دست‌هایش را توی هوا تکان داد. لب‌هایش از هم باز شد و صداهایی گنگ از دهانش بیرون آمد. به مرغ دریایی‌اش که حالا روی نوک صخره‌ای نشسته بود، اشاره کرد. با حرکت دست‌هایش شکل یک ماهی را در هوا به بابا میرجان نشان داد. بابا میرجان کف دستش را آرام به پشت تارا زد و خندید ..."

تاكنون كسی درباره این كتاب نظری ثبت نكرده است!