بخريد و بخوانيد ...
آهوی گردن دراز

آهوی گردن دراز

نویسنده: جمشید سپاهی 
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
سال نشر: 1401 (چاپ 12)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 23 صفحه
شابك: 978-964-432-012-5
تعداد كسانی كه تاكنون كتاب را دریافت كرده‌اند: 39 نفر
امتیاز كتاب: امتيازي كه كتاب از كاربران جيره‌كتاب گرفته  (5 امتیاز با رای 2 نفر)

امتیاز شما به این كتاب: شما هنوز به این كتاب امتیاز نداده‌اید

درباره كتاب 'آهوی گردن دراز':

روزی روزگاری در دشتی بزرگ، بچه آهویی به دنیا می‌آید که گردن درازی دارد. آهوهای دیگر از اطراف دشت دسته‌دسته به دیدن او می‌آیند و او را مسخره می‌کنند. پدر و مادر آهوی گردن دراز که وضعیت را می‌بینند بچه‌شان را برمی‌دارند و به گوشه خلوتی از دشت می‌روند. آنها مدتی با آهوی گردن دراز زندگی می‌کنند تا بالاخره او بزرگ می‌شود و پدر و مادر هم روزی او را تنها می‌گذارند و همراه با گله‌ای از آهوها می‌روند. آهوی گردن دراز که دوست ندارد تنها زندگی کند، به گله‌ای از آهوها نزدیک می‌شود و از آنها می‌خواهد که او را میان خود بپذیرند. اما سردسته گله به همراه بقیه آهوها او را به خاطر گردن درازش مسخره می‌کنند و از خود می‌رانند. آهوی گردن دراز هم مجبور می‌شود تنها زندگی کند و قید بودن با گله را بزند.
سالها می‌گذرد تا اینکه خشکسالی می‌شود و آب همه برکه‌های دشت خشک می‌شود. در این میان ابر سیاهی آسمان را می‌پوشاند اما خبری از باران نیست. آهوهای پیر دشت به یاد آهوی گردن دراز می‌افتند و فکر می‌کنند که اگر او بود با گردن درازش می‌توانست با ابر صحبت کند و از او بخواهد که ببارد …
(مخاطب کتاب در شناسنامه آن گروه سنی "ج" اعلام شده)

نظر كسانی كه كتاب را خوانده‌اند:

 آزيتا منوچهري قشقايي:  حدود هشت سالم بود که از پدرم خواستم کتابی برام بخرد. اون کتابی که میخواستم را پیدا نکرده بود و برام آهوی گردن دراز را خرید. الان 45 سال از اون روز میگذره و من هنوز این کتاب را دارم. پدرم خیلی وقت است که به آسمانها سفر کرده. روانش مینو. پدر فوق‌العاده‌ای بود و همیشه در ذهنم و قلبم باقیست. کتاب بینظیری است.