شناسنامه کتاب

کفترکش
کفترکش (Wringer)
نویسنده: جری اسپینلی (Jerry Spinelli)
ترجمه: مژگان کلهر
ناشر: افق
سال نشر: 1393 (چاپ 3)
قیمت: 9500 تومان
تعداد صفحات: 240 صفحه
شابک: 978-964-369-152-3
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 13 نفر
پالمر، پسرک نه ساله، در شهری زندگی می‌کند که هر سال در آن یک روز به نام "روز کبوتر" نامگذاری شده. در این روز تیراندازهایی که در مسابقه ثبت‌نام کرده‌اند اجازه دارند که به تعدادی کبوتر که برای اینکار تهیه شده‌اند در هوا شلیک کنند. در آخر این مسابقه امتیاز هر تیرانداز محاسبه می‌شود و به بهترین تیرانداز نشان "کبوتر طلایی" اهدا می‌شود. درآمد حاصل از این مسابقه هم صرف ساختن زمین بازی و پارک می‌شود.
در این مسابقه پسربچه‌هایی هم به عنوان "گردن‌پیچ" انجام وظیفه می‌کنند. آنها وظیفه دارند تا کبوترهایی را که تیر می‌خورند اما کشته نمی‌شوند پیدا کنند و با پیچاندن گردن‌شان آن‌ها را از رنجی که می‌کشند، رها کنند.
امسال دوستان پالمر او را تشویق کرده‌اند تا در "روز کبوتر" به عنوان "گردن‌پیچ" به آنها بپیوندد. مادر پالمر دوست ندارد که او خود در این مراسم شرکت کند. اما او نمی‌تواند پالمر را مجبور کند که به این خاطر دوستانش را رها کند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"دلش نمی‌خواست یک "گردن‌پیچ" باشد. این از اولین چیزهایی بود که در مورد خودش می‌دانست اما این که دقیقا کی به آن پی‌ برده بود، نمی‌دانست. از مدت‌ها پیش، حتی خیلی قبل‌تر از آن، در درونش بود، مثل حس گرسنگی در شکمش.
اما با گرسنگی فرق داشت؛ بدتر از گرسنگی بود؛ چرا که همیشه در آن‌جا حضور داشت؛ همیشه! گرسنگی فقط گاهی می‌آمد. مثلا قبل از غذا خوردن یا در ماشین‌سواری‌های طولانی. بعد به محض این‌که سیر می‌شد به سرعت می‌رفت. اما این چیز هیچ راهی برای سیر کردنش وجود نداشت. شاید هم بود، اما دست‌نیافتنی. پس همان‌جا مانده بود و نمی‌رفت.
درحقیقت رفتنی هم در کارش نبود. او همان‌طور که نمی‌توانست از خودش فرار کند، از آن حس هم نمی‌توانست بگریزد. بهترین راه این بود که فراموشش کند، که گاهی‌ وقت‌ها می‌توانست. برای چند دقیقه، چند ساعت یا حتی برای یک یا دو روز ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u