شناسنامه کتاب

زنگها برای که به صدا در می‌آیند؟
زنگها برای که به صدا در می‌آیند؟ (For Whom the Bell Tolls)
نویسنده: ارنست همینگوی (Ernest Hemingway)
ترجمه: رحیم نامور
ناشر: امیرکبیر
سال نشر: 1386 (چاپ 1)
قیمت: 32000 تومان
تعداد صفحات: 368 صفحه
شابک: 978-964-00-1326-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 3 نفر
امتیاز کتاب: (4.2 امتیاز با رای 5 نفر)
قهرمان داستان، رابرت جوردن، خبرنگاری آمریکایی است که در جنگ داخلی اسپانیا با مبارزان برای جمهوری همراه می‌شود و در کنار آنها می‌جنگد. او ماموریت پیدا می‌کند تا پلی را در داخل خاک دشمن منهدم کند و برای اینکار به عده‌ای از چریک‌های منطقه مراجعه می‌کند تا به او کمک کنند. این چریک‌ها، به دلیل خطرناک بودن ماموریت جوردن، علاقه‌ای به همکاری با او ندارند. در این بین جوردن هم دل به ماریا، دختر جوانی که به همراه گروه چریک‌های اسپانیایی زندگی می‌کند، می‌بندد و بر سر دوراهی انجام وظیفه و یا رفتن به دنبال تمایلات قلبی خود قرار می‌گیرد ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"بر روی چمن‌های کنار جنگل دراز کشیده و چانه را روی دست‌ها گذاشته بود و به اطراف می‌نگریست. آب جویبار آرام و منظم از کوه سرازیر می‌گردید ولی از آن نقطه به بعد از سراشیبی تیز با قوت و سرعت رو به پایین می‌رفت. چند صد قدم بالاتر از او، منظره‌ی آسیابی به چشم می‌خورد. او رو به همراه خود کرد و گفت: "من این آسیاب را اصلا به یاد نمی‌آورم". رفیق‌اش جواب داد: "آن را تازه ساخته‌اند، آسیاب کهنه‌ای که شما آن را دیده‌اید از این جا خیلی پایین‌تر است".
او نقشه‌های نظامی را بیرون آورد و در جلوی خود گسترد. رفیق‌اش مردی سالخورده، کوتاه قد و قوی بنیه بود که لباس دهقانی بر تن و کفش‌هایی پاره پاره بر پا داشت. جوان اولی از او پرسید پس از این‌جا نمی‌توان پل را دید؟ پیرمرد جواب داد: "نه، تا این جا کوه زیاد سراشیب نیست ولی از این به بعد مثل دیوار پایین می‌رود. پل در انتهای این سراشیبی واقع شده است." ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u