شناسنامه کتاب

مادام بوواری
مادام بوواری (Madame Bovary)
نویسنده: گوستاو فلوبر (Gustave Flaubert)
ترجمه: محمد قاضی (Mohammad Ghazi)
ناشر: بدرقه جاویدان
سال نشر: 1398 (چاپ 3)
قیمت: 45000 تومان
تعداد صفحات: 648 صفحه
شابک: 978-964-453-005-0
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 32 نفر
امتیاز کتاب: (4.11 امتیاز با رای 9 نفر)
اما بوواری، زن جوانی است که زندگی عادی و روزمره در کنار همسرش او را کسل و دل‌زده کرده است. او در رویاهایش تصور دیگری از زندگی داشته است که تنها در "همسر بودن" و "مادر بودن" خلاصه نمی‌شود. به همین خاطر هم زندگی بی‌دغدغه در کنار شارل بوواری پزشک راضی‌اش نمی‌کند.
این عدم رضایت، قهرمان داستان را بر آن می‌دارد تا به کارهایی خلاف عرف جامعه دست بزند. اما هر قدر که او بیشتر در تغییر شیوه زندگی‌اش تلاش می‌کند کمتر به نتیجه‌ی مورد نظرش دست می‌یابد و این باعث می‌شود که به افسردگی دچار شود ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"سر کلاس مطالعه بودیم که مدیر دبیرستان همراه با "شاگرد تازه‌ای" در لباس شهری و با فراش، که نیمکت بزرگی با خود می‌آورد، وارد شد. آنها که خوابشان برده بود بیدار شدند و هریک مثل اینکه در کار خود غافل‌گیر شده باشند از جا پریدند. مدیر به ما اشاره کرد که باز بنشینیم. سپس رو به معلم کرد و آهسته به او گفت:
- آقای روژه، این شاگردی است که به شما می‌سپارمش و به کلاس دوم می‌رود، اگر طرز رفتارش رضایت‌بخش باشد به کلاس بزرگسالان که با سنش مقتضی است خواهد رفت.
"شاگرد تازه" که در گوشه‌ای پشت در مانده بود و به زحمت دیده می‌شد پسرکی بود دهاتی، تقریبا پانزده ساله، و قدش از همه ما بلندتر بود. موهایش مثل سرودخوان‌های مذهبی روی پیشانیش کوتاه قیچی شده بود، ظاهر معمولی داشت و بسیار دستپاچه به نظر می‌رسید. با آنکه چهار شانه نبود ظاهرا نیم تنه ماهوتی سبز رنگش که تکمه‌های سیاهی داشت در سر آستین‌ها ناراحتش می‌کرد و سرخی مچ‌های او را که معلوم بود به برهنگی عادت کرده‌اند از لای درز آستین نشان می‌داد. ساق‌های پوشیده به جوراب آبی او از شلوار زرد رنگی که بند آن محکم کشیده شده بود بیرون افتاده بود ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید در اینجا و اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u