شناسنامه کتاب

نقطه امگا
نقطه امگا (Point Omega)
نویسنده: دان دلیلو (Don DeLillo)
ترجمه: کیهان بهمنی
ناشر: روزنه
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 14500 تومان
تعداد صفحات: 166 صفحه
شابک: 978-964-334-414-6
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 5 نفر
امتیاز کتاب: (2 امتیاز با رای 1 نفر)
اثر رمزآلود خالق "آوای سپید" بار دیگر به سراغ سیاست‌های جنگ‌طلبانه‌ی مقامات پنتاگون و کاخ سفید رفته است. در "نقطه امگا"، ریچارد الستر، تئوریسین جنگ و مشاور سری پنتاگون، پس از سال‌ها کار در مراکز سری سیاست‌گذاری آمریکا در حرکتی خودخواسته به نقطه‌ای دوردست در ناکجاآباد می‌رود تا سال‌های باقی‌مانده‌ی عمر خود را به دور از هیاهوی زندگی شهری در آرامش سپری کند. فیلمساز جوانی که مایل است درباره‌ی زندگی الستر فیلمی مستند بسازد به دیدار او می‌رود و سپس نفر سوم، دختر الستر، به آنها می‌پیوندد. دان دلیلو، نویسنده‌ی منتقد اجتماعی آمریکا، که بسیاری پیشگویی او در مورد حادثه‌ی نشت مواد سمی کارخانه‌ی یونیون کارباید در بوپال هند را شگفت‌انگیز می‌دانند، در تازه‌ترین رمان خود بار دیگر به مافیای قدرت و دست‌های پشت پرده‌ی سیاست‌های جنگ‌طلبانه‌ی آمریکا می‌پردازد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"مردی که جلوی دیوار شمالی ایستاده بود، به سختی دیده می‌شد. بازدیدکنندگان در گروه‌های دو یا سه نفره وارد می‌شدند و در تاریکی می‌ایستادند. مدتی به پرده چشم می‌دوختند و بعد بیرون می‌رفتند. گاهی جلوی در رفت‌وآمد سخت می‌شد یا گروه‌هایی که تعدادشان زیاد بود پس از ورود سر در گم می‌شدند. توریست‌ها گیج می‌شدند: مدتی به پرده نگاه می‌کردند: کمی این پا و آن پا می‌کردند و بعد بیرون می‌رفتند.
داخل گالری جایی برای نشستن نبود. پرده کاملا ساده و اندازه‌اش حدود سه در چهار متر بود. نه بر روی سکو بلکه درست وسط اطاق روی زمین نصب شده بود. پرده‌ای مات بود. چند نفر از بازدیدکنندگان بعد از این که مدتی جلوی پرده ایستادند و به آن نگاه کردند، به قسمت پشت آن رفتند. آنجا هم کمی بیشتر ایستادند و سپس از گالری خارج شدند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u