شناسنامه کتاب

لبخند غیرمجاز
لبخند غیرمجاز
نویسنده: اسماعیل امینی
ناشر: سوره مهر
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 2900 تومان
تعداد صفحات: 123 صفحه
شابک: 978-600-175-131-8
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 1 نفر
امتیاز کتاب: (0 امتیاز با رای 1 نفر)
کتاب حاوی نوشته‌های طنز نویسنده است که در قالب‌های مقاله، گفت‌وگو، داستان کوتاه و حکایت نوشته شده‌اند.
نویسنده کتاب در مصاحبه‌ای اعلام کرده: "... خنداندن مخاطب در این اثر برجسته نیست بلکه به تعمق واداشتن خواننده از اهداف اصلی من برای نگارش این کتاب بوده است."
داستان "طرح نجات انسان" با این جملات آغاز می‌شود:
"خیال می‌کرد راه نجات بشریت را پیدا کرده، همه رنج‌ها و جنگ‌ها و سختی‌های جهان با اجرای طرح جامع او تمام و دنیا پر از صلح و صفا و لبخند و شیرینی و بستنی و فالوده خواهد شد. طرح جامع رهایی را در پانصد و پنجاه صفحه پاکنویس کرد. از رئیس دانشکده وقت ملاقات گرفت و طرح را تقدیم نماینده بشریت کرد. طبیعی بود که رئیس دانشکده به عنوان نماینده بشریت از او و طرح پانصد و پنجاه صفحه‌ای رهایی به‌گرمی استقبال نکند. او دانشجوی تازه‌وارد بود و هنوز افکار بلند و بی‌نظیرش را نمی‌شناختند. او صبور بود و می‌دانست که برای نجات بشریت باید شکیبایی ورزد. یک ماه بعد به دفتر رئیس دانشکده دعوت شد. با خوشحالی بهترین لباسش را پوشید، موهایش را مرتب کرد، سر و رویش را معطر کرد و رفت تا مقدمات رهایی انسان را فراهم آورد. خیال می‌کرد رئیس دانشکده از او به خاطر اندیشه‌های تابناکش تقدیر خواهد کرد. وارد دفتر رئیس شد، مسئول دفتر با تلفن حرف می‌زد و از کسی که آن سوی خط بود با اصرار و عجز وام درخواست می‌کرد. طراح رهایی انسان زیر لب گفت فقط دو سه ماه دیگر تمام گرفتاری‌های بشر تمام خواهد شد و هیچ انسانی برای رفع نیازها و حتی دستیابی به آرزوهای دور و درازش با مشکلی مواجه نخواهد شد ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید در اینجا بیابید.

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u