شناسنامه کتاب

هزار و یک شب
هزار و یک شب
نویسنده: بهرام افراسیابی (به کوشش)
ناشر: فردوس
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 50000 تومان
تعداد صفحات: 1123 صفحه
شابک: 978-964-7886-93-2
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 6 نفر
داستان با "حکایت بازرگان و عفریت" چنین آغاز می‌شود:
"شهرزاد گفت: ای ملک جوان‌بخت بازرگانی بود دنیا دیده، سرد و گرم جهان و تلخ و شیرین روزگار چشیده. او همواره سفرهای دور و دراز نمودی و بیشتر عمر را در سفر گذراندی. در یکی از سفرها همی رفت تا به نقطه‌ای رسید که هوا گرم بود. از فرط گرما به زیر سایه درختی پناه برد و خواست لختی بیاساید و چون برآسود قرص نانی و دانه خرمایی از خورجین به در آورد، خرما را در دهان نهاد و هسته خرما به قرص زمین فرو اندخت و چون هسته خرما بر زمین بینداخت، ناگهان عفریتی را با تیغ کشیده پیش چشمش عیان بدید. عفریت فریاد برآورد که ای مرد چون تو هسته خرما به زمین انداختی، هسته خرما به سینه فرزند من اصابت کرد و فرزندم بر اثر اصابت هسته خرما مرد، من به جرم کشتن فرزندم تو را قصاص می‌کنم. بازرگان گفت: ای عفریت من بازرگانم، مال بی‌حساب و فرزندان فراوان دارم به من مهلت بده که به خانه برگردم، مالم را بین فرزندانم تقسیم وصیت بکنم، سپس سال دیگر نزد تو بازمی‌گردم آنگاه می‌توان مرا به جرم کشتن پسرت قصاص کن ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u